Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Fundacja Poland International prezentuje pierwsze projekty

data wytworzenia: poniedziałek, 23 lutego 2015,
data aktualizacji: wtorek, 24 lutego 2015

W obecności osób, którym na sercu leży szybki rozwój Milanówka i jego otwarcie na zewnątrz, fundacja Poland International przedstawiła swoje dwa pierwsze projekty oraz osoby, które będą odpowiedzialne za ich realizację. Nie zabrakło również tych dwóch najważniejszych – pani Burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej i Przewodniczącej Rady Miasta pani Małgorzaty Trębińskiej – oraz mediów.

Pierwszy z projektów adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej. Jego celem jest organizacja przyjazdów wycieczek klasowych do naszego miasta. Nosi roboczą nazwę „Fryderyk, jedwab i krówka to skarby Milanówka”. Jego założeniem jest, że w wyniku współpracy UM Milanówka, fundacji Poland International, Parafii Św. Jadwigi, producentów słodyczy, jedwabiu i Willi Borówka dojdzie do popularyzacji Milanówka w Polsce i na całym świecie. Efektem tego będą przyjazdy turystyczne do naszego miasta. Przedmiotem projektu są m.in.: koncerty muzyki Fryderyka Chopina w MCK, wizyta na plebani, gdzie była przechowywana urna z sercem Chopina, zwiedzanie muzeum krówek i jedwabiu, które będą zlokalizowane w zabytkowej wozowni Willi Borówka. A także zwiedzanie miasta, zabawa na placu zabaw oraz inne atrakcje.

Drugi projekt ma charakter edukacyjny i oznacza „Międzynarodową Szkołę Językową przy Fundacji Poland International”. Jej siedzibą będzie Willa Borówka. Cechą szczególną szkoły będzie fakt, że poprowadzi ją dwoje native speakers: Michaela Zielińska i James Anderson-Hanney. Placówka będzie korzystała z aktywnego wsparcia Goethe Instytut w Warszawie, który widzi w tej współpracy szansę efektywniejszej realizacji swoich celów statutowych. Polegają one na dotarciu z kulturą niemiecką do każdego mieszkańca naszego kraju. James tworzy zespół native speakers, którzy od lat zajmują się nauką języka w Polsce. Pragnie połączyć ich siły – stworzyć program nauczania, który będzie łączył zabawę z edukacją. Myślimy tutaj o wspólnym gotowaniu, pieczeniu ciasta, rywalizacji sportowej, zabawie, a wszystko z udziałem native speakers w języku angielskim.

Już tradycyjnie, po prezentacji, spotkanie uświetniła symboliczna lampka wina i borówkowe specjały. Największe zainteresowanie wzbudził projekt rozwoju turystyki w naszym mieście. Goście pytali o uczestników projektu, jego finansowanie i korzyści, jakie to wszystko przyniesie mieszkańcom miasta. Pytania kierowano do Katarzyny Czajkowskiej i Wojciecha Zielińskiego, którym władze fundacji powierzyły przygotowanie całego przedsięwzięcia. Odpowiedzi nie były łatwe, a rozwiązania proste, bo sprawa jest nowatorska i nie ma w Milanówku precedensu. Projekt zakłada, że dzięki przyjazdom licznych grup, wycieczek i gości całe miasto odniesie gospodarcze korzyści. Dojdzie do wzrostu jego popularności i wzmocnienia marki. Ale realizacja to daleka przyszłość. Na początku rodzi się pytanie, czy uczestnicy będą zdolni do budowy tak złożonego przedsięwzięcia? Trzymajmy za nich kciuki!

Galerię zdjęć z wydarzenia można obejrzeć pod adresem:
https://www.dropbox.com/sh/qnrcuebnyl77kmm/AADMtraEU8QNjJsAJSL3GtMea?dl=0

Więcej o Fundacji i celach jej powołania w relacji ze spotkania inauguracyjnego:
http://www.milanowek.pl/aktualnosci.id_2255

« Wróć do listy aktualności