147338446 1117900651981190 1818848978021257284 n

Uczniowski Klub Sportowy „3” z Milanówka prezentuje mistrzowską formę swoich zawodników, pozostawiając rywali daleko w tyle. Wielu spośród młodych sportowców może stać się przyszłością tej dyscypliny sportu, czego najlepszym potwierdzeniem są osiągane przez nich rezultaty.

W dniach 29-31.01.2021 r. w Tomaszowie Maz. odbyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim. W łącznej punktacji klubowej w juniorach z ogromną przewagą (zdobywając 172pkt, podczas gdy drugi w tabeli MKS Korona Wilanów zdobył 78pkt.) zwyciężył Uczniowski Klub Sportowy ,,3” Milanówek zdobywając 24 medale pokonując utytułowane kluby z Tomaszowa Maz., Zakopanego, Warszawy czy z Lubina. Kluby, które posiadają własne sztuczne tory lodowe, a tym samym nieporównywalnie lepsze warunki do treningów. Multimedalistą  został Michał Staszkiewicz , który zwyciężył w wieloboju zdobywając  8 medali  w tym 6 złotych na 1500m, 3000m, 5000m, w biegu drużynowym, w biegu masowym, w wieloboju, brązowy medal na 500m srebrny na 1000m. Matusz Godlewski  zdobył 4 medale złoty w biegu drużynowym, srebro w biegu masowym, dwa brązowe medale na 3000m i 5000m. Igor Masalski zdobył złoty medal w drużynie i brązowy w biegu masowym.

Wśród dziewcząt rewelacyjnie spisała się Marta Dobrowolska zdobywając 7 medali, pięć złotych w wieloboju, na 1500m, 3000m, w biegu drużynowym, w biegu masowym i dwa srebrne medale na 500m i  1000m. Alicja Faderewska zdobyła złoty medal w biegu drużynowym, srebro 3000m i brązowy medal w wieloboju.

To nie koniec sukcesów, zaledwie tydzień później w dniach 06-07.02.2021 r. w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których na wszystkich dystansach zwyciężył reprezentant UKS,,3” Milanówek Mateusz Śliwka zdobywając 5 złotych medali w wieloboju, na 500m, 1000m, 1500m i 3000m.

W biegu drużynowym chłopcy wywalczyli srebrny medal w składzie M. Śliwka, R. Skrzydlewski, Ł. Baranowski i rezerwowy K. Jankowski.

Gratulacje za osiągnięte sukcesy sportowe należą się zarówno zawodnikom jak i ich trenerom P. Joannie Staszkiewicz i P. Arturowi Parchanowi. Mamy nadzieję, że młodzi sportowcy w przyszłości pójdą w ślady starszych koleżanek i kolegów, milanowskich olimpijczyków Sławomira Chmury i dwukrotnej medalistki olimpijskiej Luizy Złotowskiej.

Działalność UKS „3” jest wspierana przez miasto Milanówek w ramach dotacji na rozwój sportu.