logo WKD

Aktualizacja nr 3a: zmiana organizacji ruchu w dniach 26-27.11.2022 (sobota-niedziela)

WYŁĄCZENIE Z RUCHU POCIĄGÓW ODCINKA WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD – WARSZAWA ALEJE JEROZOLIMSKIE

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z zabudową rozjazdów w obrębie przystanku osobowego Warszawa Reduta Ordona w dniach: 26-27.11.2022 (sobota-niedziela) na linii WKD zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Ruch pociągów WKD w ww. dniach zostanie całkowicie wstrzymany (całodobowo, po obydwu torach) na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD.

Do powyższych zmian zostaną dostosowane rozkłady jazdy linii zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 i ZA12 uruchomionych w związku z budową drugiego toru linii kolejowej WKD nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego.

Zgodnie z ww. informacją aktualizacji ulega treść komunikatu dla okresu 01-30.11.2022 w oparciu o zmiany od dnia 26.11.2022.

ORGANIZACJA RUCHU NA LINII WKD

 1. Pociągi WKD w kierunku Warszawy będą kursowały w relacji Grodzisk Mazowiecki Jordanowice – Warszawa Aleje Jerozolimskie z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do Centrum i z powrotem, do środków transportu publicznego uruchamianych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie oraz pociągi Spółki „Koleje Mazowieckie – KM”, na przystanku osobowym „Warszawa Aleje Jerozolimskie”.
 2. Odcinek linii kolejowej WKD Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.
 3. Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZTM i pociągami KM. Pojazdy ZTM będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w zespole przystankowym pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie”, zlokalizowanych na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.
 4. Honorowanie biletów WKD obowiązywać będzie w:

wybranych środkach uruchamianych przez ZTM w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego

 • autobusy 
  • linie 127, 517, N35, N85 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Centralny)
  • linia 717 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Zachodni)
  • linia 158 (na odcinku CH Reduta – Dw. Centralny)
  • linia 178 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich)
  • linia 187 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Wawelska)
  • linia 191 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Pl. Narutowicza)
 • pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej
  • linia S2 (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście)
  • linia S1 (na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście)
 • tramwaje
  • linia 1 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – Pl. Zawiszy)
  • linie 7, 9, 25 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – Dw. Centralny)

pociągach Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście).

 1. Podróżni korzystający ze środków transportu uruchamianych przez ZTM i KM zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. Przypominamy, że w związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego:
  • pasażerowie rozpoczynający podróż uruchomionymi środkami transportowymi ZTM (autobusy, tramwaje, kolej miejska SKM) zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu;
  • pasażerowie rozpoczynający podróż pociągami Kolei Mazowieckich zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.
 1. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, iż w związku z budową drugiego toru linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońskaw pociągach spółki "Koleje Mazowieckie – KM" Sp. z o.o. na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście są honorowane wszystkie bilety okresowe odcinkowe WKD wydane z/do stacji:
  • Grodzisk Mazowiecki Radońska, Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, Grodzisk Mazowiecki Piaskowa, Grodzisk Mazowiecki Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki),
  • Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek),
  • Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów).
 1. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. przypomina, że w dniach 26-27.11.2022 obowiązują ponadto ograniczenia związane z budową drugiego toru linii kolejowej WKD nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego, obejmujące wyłączenie z ruchu stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, skrócenie relacji pociągów do przystanku Grodzisk Mazowiecki Jordanowice, wyłączenie z ruchu linii kolejowej WKD nr 48 od Podkowy Leśnej do Milanówka oraz zawieszenie funkcjonowania przystanku kolejowego Podkowa Leśna Zachodnia. W zamian za wycofane pociągi funkcjonują linie zastępczej komunikacji autobusowej: ZA1 (Grodzisk Maz. Jordanowice – Grodzisk Maz. Radońska) oraz ZA12 (Podkowa Leśna Główna – Podkowa Leśna Zachodnia – Milanówek Grudów).

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD

 1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 25.11.2022 i ważnych na przejazdy w dniu 26.11.2022 i później:\
  • całkowicie niewykorzystanych,
  • częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych bez potrącania odstępnego.
 1. Zwrotu biletów całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonują odpowiednio:
 2. kasy biletowe – w przypadku biletów zakupionych w kasach lub automatach biletowych;
 3. Biuro Obsługi Klienta w Warszawie – Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa (2 piętro); czynne od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00, 801 789 405, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w przypadku biletów zakupionych w automatach biletowych;
 4. w przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej WKD należy złożyć pisemną reklamację na adres mailowyTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; w treści reklamacji należy podać m.in. dane osobowe, datę i numer zakupionego biletu, ewentualnie dołączyć zdjęcie/skan biletu w celu zablokowania biletu w systemie.

OKRES OBOWIĄZYWANIA SPECJALNEGO ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW WKD ORAZ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI ZASTĘPUJĄCEJ POCIĄGI WKD

Specjalny rozkład jazdy obowiązuje od nocy z piątku na sobotę – godz. 3:00 (25/26.11.2022), do nocy z niedzieli na poniedziałek – godz. 3:00 (27/28.11.2022).

pdfSPECJALNY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW WKD ORAZ ZASTĘPCZEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ WKD WAŻNY W DNIACH: 2022.11.26 - 2022.11.27 (SOBOTA - NIEDZIELA)392.57 KB

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD oraz zastępczej komunikacji autobusowej w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Szczegółowe informacje dotyczące obowiązujących Specjalnych Rozkładów Jazdy Pociągów dostępne są na stronie internetowej www.wkd.com.pl oraz udostępnione będą we wiatach przystankowych przed terminem wprowadzania poszczególnych zmian
w ruchu pociągów.

Za wszelkie utrudnienia w podróżowaniu związane z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu serdecznie przepraszamy.

Udostępnij na: