Boguś Samoraj

Szanowni mieszkańcy, serdecznie zachęcamy Was do wsparcia akcji „Eko-zbiórka dla Bogusia", polegającej na zbiórce małych i wielkogabarytowych elektroodpadów. 

W dniach 6-10 września w sześciu punktach:

  • Urząd Miasta Milanówka, budynek B, ul. Kościuszki 45
  • Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Królewska 69
  • Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Literacka 20
  • Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Żabie Oczko 1
  • Milanowskie Centrum Kultury, ul. Kościelna 3
  • Centrum Usług Społecznych, ul. Kościuszki 16

odbędzie się zbiórka małych elektrośmieci, tj. telefony, tablety, laptopy, modemy itp.


Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję oddając elektrośmieci wielkogabarytowe (telewizory, pralki, miksery, lodówki itp.) mogą:

  • wypełnić dedykowany formularz dostępny elektronicznie oraz w punktach zbiórki małej elektroniki
  • lub zadzwonić pod nr 22 758 30 61, wew. 120, 121, 127.

Link do formularza: https://forms.gle/pEhdpuVQNNhTHzmB9

Zbiórka elektrośmieci wielkogabarytowych ze zgłoszonych adresów w powiecie grodziskim (Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Żabia Wola, Jaktorów, Baranów) odbędzie się w dwóch wybranych terminach: 11 lub 18 września 2021 r.

Środki zgromadzone w czasie zbiórek zasilą konto fundacyjne Bogusia.


Boguś urodził się w głębokiej zamartwicy. W wieku 6 miesięcy przeszedł skomplikowaną operację kompleksowej rekonstrukcji czaszki z powodu przedwczesnego zarośnięcia jednego ze szwów czaszkowych. W efekcie zdiagnozowano u niego opóźniony rozwój psychoruchowy,  w tym znacząco obniżone napięcie mięśniowe i poważne zaburzenia integracji sensorycznej.

Boguś wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i stymulacji rozwoju oraz opieki licznych specjalistów - neurologa, neurochirurga, ortopedy, okulisty, laryngologa, terapeuty SI, pedagoga i psychologa.

Mając prawie 4 lata, Boguś wciąż nie mówi i nie gryzie pokarmów. W komunikacji i w rozwoju intelektualnym wciąż znacząco odbiega od rówieśników. Przy pomocy specjalistycznych ortez stawia dopiero pierwsze kroki. Pomimo przeciwności losu jest jednak dzieckiem niezwykle pogodnym i każdy dzień wita z uśmiechem. Wszystkim zabiegom i terapiom poddaje się z olbrzymią determinacją i zaangażowaniem, jak na tak małego człowieka.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy, Dorota i Jarosław Samoraj


 Eko-zbiórka dla Bogusia - plakat

Udostępnij na: