Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Zakup węgla po preferencyjnych cenach - grafika

Wychodząc naprzeciw potrzebom Mieszkańców, Urząd Miasta Milanówka nawiązał współpracę z podmiotem, który będzie się zajmował dystrybucją węgla. Mieszkańcy uprawnieni do otrzymania dodatku węglowego mogą, na podstawie ustawy z 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe (Dz.U. 2022r., poz. 2236), skorzystać z możliwości zakupu węgla kamiennego po cenie 2 000,00 zł brutto za tonę, w ilości do 1,5 tony w 2022 roku i  do 1,5 tony w 2023 roku.

XVI edycja Milanowskiego Liścia Dębu - grafika

Czas nagrodzić najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych w rozwój naszej społeczności Milanowian! Rusza 16 edycja nagrody „Milanowski Liść Dębu” uhonorowującej szczególne zasługi dla naszego miasta!

Można już składać wnioski o dodatek węglowy - grafika

Szanowni Państwo, w związku z wieloma pytaniami w sprawie wparcia finansowego dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel, informujemy, że 13 sierpnia 2022 r. weszła w życie ustawa o dodatku węglowym, a 17 sierpnia 2022 r. zostało opublikowane rozporządzenie, które m.in. wprowadziło oficjalny wzór wniosku.

Głosowanie rozpoczęte! - grafika

Głosowanie na projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim 2023 czas start!

UWAGA! Nowe terminy składania wniosków za zakwaterowanie obywateli Ukrainy - grafika

Zmiany w przepisach od 1 lipca 2022 r. dot. świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy.

Po 30 czerwca wciąż przyjmujemy i wprowadzamy deklaracje do CEEB ! - grafika

Szanowni Państwo, mimo upłynięcia terminu złożenia deklaracji CEEB, informujemy iż Aplikacja CEEB.gov.pl również działa tak, jak dotychczas.

Budżet Obywatelski 2023 - grafika

CO TO JEST BUDŻET OBYWATELSKI?

Budżet Obywatelski, zwany także partycypacyjnym, to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują sami mieszkańcy miasta. Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje ważnych inwestycji w mieście, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji.

Środki mogą być przeznaczone na zadania, których realizacja leży w kompetencji gminy. Projekty mogą dotyczyć zarówno poprawy infrastruktury miejskiej, jak i polityki społecznej, edukacji, ochrony środowiska, kultury, sportu czy bezpieczeństwa.

Plakat Budżet Obywatelski 2023


Kwota przeznaczona w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2023 to 490 000,00 zł.

Maksymalna wartość jednego projektu to 150 000,00 zł.


Ważne terminy:

 • od 1 kwietnia do 25 maja 2022 r. – zgłoszenia projektów
 • do 25 czerwca 2022 r. – weryfikacja i ocena projektów
 • od 3 sierpnia 2022 r. do 15 września 2022 r. – głosowanie
 • do 10 listopada 2022 r. – ogłoszenie listy projektów

 ZASADY

pdfUchwała nr 376/XLIV/21 RMM z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie określenia zasad przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w Milanówku267.95 KB 


PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Zanim przystąpisz do wypełnienia formularza, zapoznaj się z orientacyjnymi kosztami najczęściej zgłaszanych projektów miejskich inwestycji.


DOKUMENTY

Formularz należy złożyć w terminie do 25 maja 2022 r.:

 • pocztą na adres: Urząd Miasta Milanówka, ul. Kościuszki 45, 05–822 Milanówek,
 • w Urzędzie Miasta Milanówka w sekretariacie (Budynek „A”, ul. Kościuszki 45),
 • e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (pod warunkiem, że formularz oraz lista poparcia będzie stanowiła skan oryginalnych dokumentów).

ZGŁOSZONE PROJEKTY

Tytuł projektu

 Pliki do pobrania 

 Status

Informacja dodatkowa

Przebudowa i udostępnienie do powszechnego użytku placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2

pdfOpis projektu925.12 KB zatwierdzony merytorycznie Nr 5 na liście do głosowania

Kamień z tablicą upamiętniający kolejkę EKD w Milanówku

pdfOpis projektu1.55 MB zatwierdzony merytorycznie Nr 7 na liście do głosowania
Siłownia plenerowa pdfOpis projektu1.5 MB odrzucony merytorycznie Projekt jest niezgodny z § 3 ust. 8 pkt 5 Zasad przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały RMM nr 376/XLIV/21 z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie określenia zasad przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego, który mówi cytuję „W ramach procedury Budżetu Obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty: których efekty nie spełniają kryterium ogólnodostępności dla Mieszkańców, czyli nie są dostępne bezpłatnie przez minimalny wymiar czasowy dostępności do efektów realizacji projektów, zlokalizowanych na terenach niemających charakteru przestrzeni ogólnodostępnych dla wszystkich mieszkańców miasta, tj. przez min. 6 godz. dziennie i które nie zapewniają możliwości nieodpłatnego korzystania z efektów ich realizacji na równych prawach przez Mieszkańców.”
Plac zabaw pdfOpis projektu1.43 MB zatwierdzony merytorycznie Nr 8 na liście do głosowania
Parking i miejsce do zabawy dla młodzieży pdfOpis projektu1.53 MB odrzucony merytorycznie Projekt jest niezgodny z § 3 ust. 8 pkt 5 Zasad przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały RMM nr 376/XLIV/21 z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie określenia zasad przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego, który mówi cytuję: „W ramach procedury Budżetu Obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty: które naruszałyby obowiązujące przepisy prawa, (…) których efekty nie spełniają kryterium ogólnodostępności dla Mieszkańców, czyli nie są dostępne bezpłatnie przez minimalny wymiar czasowy dostępności do efektów realizacji projektów, zlokalizowanych na terenach niemających charakteru przestrzeni ogólnodostępnych dla wszystkich mieszkańców miasta, tj. przez min. 6 godz. dziennie i które nie zapewniają możliwości nieodpłatnego korzystania z efektów ich realizacji na równych prawach przez Mieszkańców, (…) które naruszałyby obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności.”
Zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego dla OSP Milanówek pdfOpis projektu927.89 KB zatwierdzony merytorycznie Nr 10 na liście do głosowania
Klub zdrowia i urody pdfOpis projektu934.09 KB odrzucony merytorycznie Projekt jest niezgodny z § 3 ust. 8 pkt 5 Zasad przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały RMM nr 376/XLIV/21 z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie określenia zasad przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego, który mówi cytuję „W ramach procedury Budżetu Obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty: których efekty nie spełniają kryterium ogólnodostępności dla Mieszkańców, czyli nie są dostępne bezpłatnie przez minimalny wymiar czasowy dostępności do efektów realizacji projektów, zlokalizowanych na terenach niemających charakteru przestrzeni ogólnodostępnych dla wszystkich mieszkańców miasta, tj. przez min. 6 godz. dziennie i które nie zapewniają możliwości nieodpłatnego korzystania z efektów ich realizacji na równych prawach przez Mieszkańców.
Świąteczna iluminacja na skrzyżowaniu ul. Ludnej i W. Polskiego, od strony ul. Ludnej pdfOpis projektu691.14 KB zatwierdzony merytorycznie Nr 3 na liście do głosowania
Świąteczna iluminacja na ulicy Ludnej – Sowy na latarniach pdfOpis projektu582.63 KB zatwierdzony merytorycznie Nr 6 na liście do głosowania 

Świąteczna iluminacja – 3 metrowa wiewiórka

pdfOpis projektu615.45 KB

pdfAktualizacja524.63 KB 

zatwierdzony merytorycznie Nr 9 na liście do głosowania
Aktywnie w Milanówku o zmianach klimatu pdfOpis projektu2.43 MB

zatwierdzony merytorycznie

Nr 1 na liście do głosowania
Modernizacja placu zabaw przy ulicy Kościelnej oraz doposażenie placów zabaw przy SP nr 1 i przy ulicy Przyszłości pdfOpis projektu1.24 MB zatwierdzony merytorycznie

Nr 2 na liście do głosowania 

Odpoczywaj aktywnie – w zdrowym ciele zdrowy duch

pdfOpis projektu1.97 MB zatwierdzony merytorycznie Nr 4 na liście do głosowania

Po weryfikacji wszystkich zgłoszonych projektów, poniżej przedstawiamy listę pozytywnie ocenionych projektów wraz z wylosowaną kolejnością. Głosowanie rozpocznie się 3 sierpnia 2022 r.

Głosować można na dwa sposoby:

 1. W formie papierowej poprzez wrzucenie uzupełnionej karty do głosowania do urny znajdującej się w jednej z czterech dostępnych lokalizacji:
  1. Sekretariat Urzędu Miasta budynek A, ul. Kościuszki 45 (w godzinach pracy Urzędu),
  2. Punkt Obsługi Interesanta Urzędu Miasta budynek C, ul. Spacerowa 4 (w godzinach pracy Urzędu),
  3. Milanowskie Centrum Kultury, ul. Kościelna 3 (w godzinach pracy MCK),
  4. Straż Miejska, ul. Warszawska 32 (całodobowo).
 2. Za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej Miasta w zakładce Budżet Obywatelski.

Głosowanie potrwa do 15 września 2022 r.


WYNIKI

Zrealizujemy 4 projekty:

 • Plac zabaw (ul. Dembowskiej) 
 • Przebudowa i udostępnienie do powszechnego użytku placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2
 • Modernizacja placu zabaw przy ulicy Kościelnej oraz doposażenie placów zabaw przy SP nr 1 i przy ulicy Przyszłości
 • Zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego dla OSP Milanówek

pdfProtokół z głosowania na projekty zgłoszone przez mieszkańców Milanówka w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. 155.61 KB

Pomoc finansowa dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Milanówka - grafika

W związku z wojną na Ukrainie i z potrzebami związanymi z obsługą uchodźców w Milanówku informujemy, że istnieje możliwość wsparcia naszych działań poprzez wpłacanie darowizn na konto Gminy. 

Harmonogram odbioru odpadów - styczeń-grudzień 2022 - grafika

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem odbioru odpadów na rok 2022. 

Czyste Powietrze - grafika

Program 'Czyste Powietrze' - logo

Urząd Miasta Milanówka informuje, że:

Wnioskodawcy, których przeciętny miesięczny  dochód  na  jednego  członka gospodarstwa domowego wskazany w zaświadczeniu wydawanym zgodnie z art. 411 ust. 10g ustawy – Prawo ochrony środowiska, nie przekracza kwoty:

 1. 1400zł w gospodarstwie wieloosobowym,
 2. 1960zł w gospodarstwie jednoosobowym,

uprawnieni są do podwyższonego poziomu dofinansowania. Chcesz widzieć ile? Zajrzyj do Załącznika nr 2a.

Zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego – Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Kościuszki 16, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Pomoc przy wypełnieniu wniosku – Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, ul. Spacerowa 4, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Informacje niezbędne do złożenia wniosku:

 1. Dane wnioskodawcy: Imię i nazwisko, pesel, nr telefonu, adres zamieszkania, adres email – niezbędne do założenia konta na Portalu Beneficjenta;
 2. Czy wnioskodawca pozostaje w zw. małżeńskim, jeżeli tak to informacja o współmałżonku: Imię i nazwisko, pesel;
 3. Wspólnota majątkowa: Tak/Nie;
 4. Współwłasność, jeżeli tak to dane współwłaścicieli: Imię i nazwisko, adres;
 5. Numer Rachunku Bankowego Wnioskodawcy;
 6. Adres budynku w którym prowadzone jest przedsięwzięcie;
 7. Numer Księgi Wieczystej i nr dz. ew.;
 8. Rok wystąpienia o zgodę na budowę/ rok zgłoszenia;
 9. Powierzchnia całkowita budynku/lokalu;
 10. Czy w prowadzona jest tam działalność gospodarcza, jeżeli tak to należy określić procent powierzchni przeznaczonej na działalność, powyżej 30% brak dotacji;
 11. Dochód wnioskodawczy za rok poprzedni wraz z wskazaniem podstawy (PIT, działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne, świadczenia rodzinne itp.);
 12. Zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego – w przypadku wnioskodawców uprawnionych do podwyższonego dofinasowania.

pdfProgram priorytetowy: Czyste Powietrze1.4 MB