AKTUALIZACJA XI

Zarządzeniem nr 149/VIII/2020 Burmistrza Miasta Milanówka, Urząd Miasta Milanówka (z wyjątkiem Urzędu Stanu Cywilnego) będzie pracował w trybie pracy wewnętrznej, bez przyjęć i obsługi interesantów.

Obsługa interesantów będzie prowadzona tylko telefonicznie lub internetowo w normalnych godzinach pracy urzędu.

pdfZarządzenie nr 149/VIII/2020 BMM  z dnia 9 października 2020 r. w sprawie: ustanowienia w Urzędzie Miasta Milanówka dni pracy wewnętrznej, bez przyjęć i obsługi interesantów314.86 KB

 

AKTUALIZACJA X

Od 25 maja br. Urząd Miasta Milanówka jest bardziej dostępny dla interesantów. Zgodnie z zaleceniami Rady Ministrów przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa Mieszkańców, zachowując przy tym niezbędny reżim sanitarny.

Kilka tygodni temu normalną pracę z interesantami rozpoczął Urząd Stanu Cywilnego, natomiast teraz przywrócone zostało normalne funkcjonowanie kasy, a także punktu obsługi interesantów przy ulicy Spacerowej 4.

Na razie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się tylko w wyznaczonych miejscach (urzędnicy merytoryczni będą przywoływani przez pracowników punktów obsługi), jednak wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń przez rząd również nasz Urząd będzie powoli wracał do takiego funkcjonowania, jaki znamy sprzed pandemii.

Mieszkańcy chcący bezpośrednio załatwić swoje sprawy z Urzędzie muszą przestrzegać poniższych zasad, wymaganych przez służby sanitarne:

  1. W miejscu obsługi interesantów może przebywać tylko jedna osoba. Pozostałe czekają na zewnątrz budynku.
  2. Obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką, przyłbicą lub częścią garderoby.
  3. Przed wejściem do pomieszczenia obsługi każdy interesant zobowiązany jest zdezynfekować ręce specjalnym płynem, nawet wtedy, gdy używa rękawic ochronnych.
  4. Obowiązuje zachowanie dystansu wynoszącego co najmniej 2 metry. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo stosujmy się do tych reguł.

AKTUALIZACJA IX

Zarządzeniem nr 76/VIII/2020 Burmistrz Miasta Milanówka przywrócił tryb pracy kasy Urzędu (bud. "A", ul. Kościuszki 45) i Punktu Obsługi Interesanta (bud. "C", ul. Spacerowa 4).

Rozkład czasu pracy kasy:

poniedziałek → 10:00 -16:00 (przerwa: 12:00 - 12:45)

wtorek → 09:00 -15:00 (przerwa: 12:00 - 12:45)

środa → 09:00 -15:00 (przerwa: 12:00 - 12:45)

czwartek → 09:00 -15:00 (przerwa: 12:00 - 12:45)

piątek → 09:00 -14:00 (przerwa: 12:00 - 12:45)

AKTUALIZACJA VIII

Zarządzeniem nr 60/VIII/2020 Burmistrz Miasta Milanówka przywrócił tryb pracy Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta Milanówka.

poniedziałek → 10:00 - 19:00

wtorek → 08:00 - 16:00

środa → dzień pracy wewnętrznej bez przyjęć interesantów

czwartek → 08:00 - 16:00

piątek → 08:00 - 15:00

AKTUALIZACJA VII

Informujemy, że cmentarz parafialny w Milanówku został ponownie otwarty dla odwiedzających groby swoich bliskich.

AKTUALIZACJA VI

W związku ze stanem epidemii i rozporządzeniami administracyjnymi, cmentarz parafialny w Milanówku zostaje zamknięty dla odwiedzających, aż do odwołania. Pochówki będą się odbywały z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych.

AKTUALIZACJA V

Zarządzeniem nr 45/VIII/2020 Burmistrz Miasta Milanówka we wszystkich referatach, komórkach organizacyjnych Urzędu Miasta Milanówka oraz jednostkach gminnych podległych Burmistrzowi wprowadził tryb pracy wewnętrznej, bez przyjęć i obsługi interesantów od dnia 1 kwietnia br. do odwołania.

Obsługa interesantów będzie prowadzona tylko telefonicznie lub internetowo w normalnych godzinach pracy urzędu i jednostek gminnych.

AKTUALIZACJA IV

Szanowni mieszkańcy Milanówka, przygotowaliśmy dla Państwa ulotkę zawierającą najważniejsze informacje dotyczące postępowania w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Wasze bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! Od dziś ulotka będzie kolportowana do Państwa skrzynek. Apeluję o pomoc i wsparcie osób starszych, najbardziej narażonych na zachorowanie.

Zapytajcie czy Wasz sąsiad nie potrzebuje zakupów albo leków, kiedy wybieracie się do sklepu.

Burmistrz Miasta Milanówka
Piotr Remiszewski

AKTUALIZACJA III

Zarządzeniem nr 37/VIII/2020 Burmistrz Miasta Milanówka we wszystkich referatach, komórkach organizacyjnych Urzędu Miasta Milanówka oraz jednostkach gminnych podległych Burmistrzowi wprowadził tryb pracy wewnętrznej, bez przyjęć i obsługi interesantów od dnia 12 do 31 marca 2020 r.

Obsługa interesantów będzie prowadzona tylko telefonicznie lub internetowo w normalnych godzinach pracy urzędu i jednostek gminnych.

AKTUALIZACJA II

Burmistrz Miasta Milanówka podpisał Zarządzenie nr 36/VIII/2020 w sprawie: odwołania wszystkich wydarzeń otwartych (warsztaty, spotkania, turnieje, apele etc.) organizowanych przez jednostki organizacyjne Miasta Milanówka i zawiesza się obsługę czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku.

Odwołuje się wszystkie wydarzenia organizowane przez jednostki organizacyjne miasta Milanówka, w tym imprezy kulturalne i sportowe zaplanowane w dniach od 11 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r., a także zawiesza się obsługę czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku.

AKTUALIZACJA I

Od 12 do 25 marca br. zawieszone jest funkcjonowanie milanowskiego żłobka, przedszkola i szkół.

Oznacza to, że placówki oświatowe nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zobacz również:


W ostatnich dniach obserwujemy rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 zwanego koronawirusem w okolicach naszego miasta. Wirus jest najbardziej niebezpieczny dla ludzi starszych, dlatego warto informować swoich najbliższych, przyjaciół i sąsiadów jakie profilaktyczne działania należy podjąć, a w przypadku podejrzenia zakażenia gdzie szukać pomocy.

Przede wszystkim należy zachować spokój, często myć ręce, używać żelów antybakteryjnych i dbać o higienę osobistą. Podczas kaszlu i kichania zasłaniać chusteczką usta i nos i unikać kontaktu z osobami z widocznymi objawiamy choroby.

Zalecamy ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta oraz w Jednostkach Organizacyjnych Gminy do minimum. Sprawy nie cierpiące zwłoki prosimy załatwiać za pośrednictwem telefonów i e-maili. Wszelkie należności z tytułu podatków, opłat za śmieci można wykonać przelewam na indywidualny numer konta przypisany do danego podatnika. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 758 30 61, 22 758 30 62 lub za pośrednictwem maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W Urzędzie Miasta Milanówka działa sztab kryzysowy, którego zadaniem jest bieżące monitorowanie sytuacji w kraju i na świecie i reagowanie na sytuację.

Dzieci i młodzież potrafią bezobjawowo przejść zakażenie koronawirusem, ale mogą go przekazać rodzicom i dziadkom, dlatego milanowskie placówki oświatowe informują swoich uczniów czym jest koronawirus, jak dbać o higienę i jak prawidłowo myć ręce.

W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów prosimy nie wpadać w panikę i postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Plakat informacyjny o koronawirusie


Kontakt do Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim – 22 755 57 76

Infolinia NFZ – 800 190 590

Lista oddziałów zakaźnych w Warszawie:

  • Wojskowy Instytut Medyczny, Klinika Chorób Infekcyjnych I Alergologii, Szaserów 128
  • Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, Oddział Chorób Zakaźnych, Wolska 37
  • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Oddział Chorób Wewnętrznych i Hepatologii, ul. Wołoska 13
  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Oddział Kliniczny Obserwacyjno-Izolacyjny i Pediatrii, ul. Żwirki i Wigury 63A

Zobacz również:

Udostępnij na: