Logo Straży Miejskiej Milanówek

Milanowska Straż Miejska już od 10 lat prowadzi nieodpłatnie tzw. „akcję uruchamiania aut", która z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem!

W przypadku problemów z odpaleniem samochodu wystarczy zadzwonić na dyżurny numer 986 i poprosić strażników o pomoc. W miarę możliwości, na miejsce zostanie wówczas skierowany patrol wyposażony w urządzenie rozruchowe, które automatycznie dobiera parametry prądu do akumulatora zamontowanego w pojeździe i pomaga uruchomić silnik.

Pomoc w tego typu sprawach udzielana jest zmotoryzowanym w godzinach pracy patroli, czyli w Milanówku całodobowo. By z niej skorzystać nie trzeba być mieszkańcem Milanówka. Wystarczy, że jesteśmy właścicielem samochodu, a nasz pojazd ma ważne badania techniczne. Chociaż na przyjazd strażników trzeba niekiedy trochę poczekać (patrole kierowane są do potrzebujących kierowców w miarę możliwości), to w poprzednich latach mieszkańcy chwalili sobie ofiarność strażników miejskich z Milanówka.

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach stycznia 2021 r. strażnicy pomogli już uruchomić ponad 20 pojazdów, w których akumulator, w związku z zimową temperaturą, odmówił posłuszeństwa.

Podobne akcje cyklicznie organizowane są w Grodzisku Mazowieckim oraz w Brwinowie.

Wszystkim strażnikom zależy, aby Straż Miejska kojarzyła się jak najlepiej, dlatego z miłą chęcią podejmują działania na rzecz mieszkańców i służą pomocą!

Udostępnij na: