Logo Straży Miejskiej Milanówek

W nocy z 29 na 30 stycznia strażnicy miejscy otrzymali sygnał o prawdopodobnym włamaniu do jednej z piwnic bloku położonego przy ulicy Piotra Skargi. Funkcjonariusze byli uczuleni na zjawisko, gdyż z Komisariatu Policji w Milanówku wpłynęła informacja o trwającej od miesiąca serii włamań do piwnic bloków z których zabierane były m.in. rowery.

Na początek strażnicy skorzystali z zapisu kamer, gdzie prześledzono drogę osoby podejrzanej o włamanie do osiedlowej piwnicy. W wyniku obserwacji strażnicy udali się na peron dworca PKP, gdzie w budynku na peronie dworca zlokalizowano prowizoryczną „dziuplę”, a w niej rower o czerwono-niebieskim kolorze ramy z bagażnikiem nad tylnym kołem. W porozumieniu z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim rower zabezpieczono, niestety sprawcy już nie było.

Następnie, obserwacja miejsca zdarzenia oraz dalszy przegląd monitoringu wizyjnego miasta, spowodowały iż mężczyzna został ujęty. Jak się okazało, złodziej wrócił na miejsce włamania, by kontynuować nielegalne zdobywanie łupów i tam na „gorąco” został zatrzymany.

Dzięki współpracy strażników i policjantów, mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej!

Udostępnij na: