Logo Straży Miejskiej Milanówek

Nikt się nie spodziewał, że zima w tym roku okaże się w pełnej odsłonie. Ostanie spadki temperatury poniżej -10 stopni Celsjusza są realnym i poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób bezdomnych lub pod wpływem alkoholu.  Zapewne mrozy i efekty zimna w tym miesiącu zbiorą szerokie żniwo, dlatego nie bądźmy obojętni!

Pamiętajmy, że bezdomni to też ludzie. Niestety wielokrotnie odmawiają pomocy, nawet przy takich mrozach i warunkach pogodowych. Dlatego milanowscy strażnicy miejscy, prowadzą systematyczną kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych w pustostanach. Strażnicy całodobowo odwiedzają kilkakrotnie w ciągu pełnionych służb znane miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni. Oprócz tego, zagrożenie dla siebie stanowią osoby, które wprowadzają się w stan upojenia alkoholowego.

W tym roku zdarzyło się, że osoby bezdomne odmówiły skorzystania z pomocy w ośrodku udzielającym wsparcie dla bezdomnych. Wszyscy są informowani o współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Milanówku, gdzie funkcjonariusze pomagają w przewiezieniu ww. osób do takich placówek dla bezdomnych. Dodatkowo patrole naszej Straży Miejskiej mają na wyposażeniu termosy z gorącą herbatą i podczas patroli, oferują bezdomnym, którzy niestety z tylko im znanych przyczyn zdecydowali się pozostać na „mieście”, gorące napoje.

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych - niska temperatura może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Dodatkowo w przypadku spotkania osoby pod wpływem alkoholu, leżącej na przysłowiowej „ławce” prosimy o reakcje w postaci telefonu, gdyż wychłodzenie organizmu przy obecnych warunkach atmosferycznych może prowadzić do śmierci z wychłodzenia.

Na wszystkie zgłoszenia strażnicy reagują w trybie pilnym. Pracują całodobowo  - wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu alarmowego 986.

Milanowska Straż Miejska prosi o informacje o nowych miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Liczymy na współpracę z mieszkańcami!

Udostępnij na: