Koronawirus - grafika

Szanowni Państwo, dziś (4 marca 2021 r.) mija równo rok od zdiagnozowanego pierwszego przypadku zakażenia Covid-19 w naszym kraju. Mimo trwających szczepień i obowiązujących obostrzeń pandemia się nie skończyła. W ostatnim czasie słyszymy dużo o nowych wariantach wirusa i ponownie rosnącej liczbie zachorowań. Niestety, w naszym najbliższym otoczeniu także doszło do wielu nowych zakażeń.

Według dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców liczba nowych zakażeń w powiecie grodziskim wyniosła 11,2 (wczoraj było to 9,5). Sytuacja w sąsiednich powiatach wygląda nieco lepiej – w powiecie żyrardowskim jest to 4,24 i 5,23 w pruszkowskim. Nasz powiat (grodziski) jest drugim w kraju, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. 

W związku z tym wzrostem zachorowań raz jeszcze apelujemy do Państwa o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń - o noszenie maseczek, dezynfekcję i zachowywanie dystansu. Od zeszłego tygodnia wszystkie inne sposoby zakrywania ust i nosa (typu przyłbice, szaliki, chusty, bandany) są zakazane. Od 27 lutego można tylko i wyłącznie korzystać z maseczek.   

Drodzy mieszkańcy, dbajmy o siebie i naszych najbliższych, a wtedy wspólnie uda nam się pokonać pandemię i powrócić do tzw. normalności.  


Szczegółowe zasady bezpieczeństwa dostępne są na stronie rządowej Koronawirus: informacje i zalecenia. 

Udostępnij na: