Logo Straży Miejskiej Milanówek

W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi telefonami mieszkańców, informujemy, że już 12 maja milanowska Straż Miejska wznawia akcję znakowania jednośladow!

W zeszłym roku (2020) mimo obostrzeń sanitarnych oznakowano ponad 100 rowerów. Była to rekordowa liczba, a w tym roku może będzie ich jeszcze więcej!

Aby oznakować rower w Straży Miejskiej w Milanówku należy wcześniej zadzwonić i umówić się ze strażnikami na znakowanie. Można to zrobić pod numerem telefonu: 22 724 80 45 lub 986. 

Obowiązują maseczki na twarz i zachowanie 2m odległości. Na miejscu jest płyn dezynfekujący.

Przypominamy, że procedura znakowania roweru, polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem, tzw. Engraverem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr. W rowerach o znacznej wartości materialnej na prośbę właściciela dokonuje się oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Ponadto na rowerze umieszcza się naklejkę informującą o oznakowaniu pojazdu. Następnie rower jest rejestrowany w bazie danych Straży Miejskiej w Milanówku.

Właściciel pojazdu, w dniu znakowania powinien posiadać przy sobie: dowód tożsamości, dowód zakupu - a w przypadku jego braku pisemne oświadczenie pod rygorem art. 233 k.k., że pojazd stanowi jego własność i nie pochodzi z przestępstwa).

Wszystkich chętnych mieszkańców Milanówka zapraszamy do znakowania jednośladów!


Strażnik Miejski oznakowujący rower

Udostępnij na: