Herb Miasta Milanówka

Szanowni Mieszkańcy, od kilku dni w naszym kraju trwa okres intensywnych opadów nawalnych, często zwanych potocznie „oberwaniem chmury”. Taka sytuacja pogodowa utrzymująca się przez dłuższy czas może spowodować podtopienia i zalania ulic, a co za tym idzie liczne konsekwencje w sektorze technicznym i finansowym.

Zapewniamy, że z naszej strony robimy wszystko co w naszej mocy by skutki tych opadów były jak najmniejsze i w miarę możliwości, usuwamy wodę z ulic naszego miasta. Odpompowywanie prowadzone jest systematycznie, ze szczególnym naciskiem na stałe miejsca gromadzenia się wody opadowej w centrum miasta.

W związku z powyższym oraz z uwagi na liczne telefony od Państwa w sprawie zalanych posesji i nieruchomości informujemy, że w przypadku zagrożenia mienia należy kontaktować się z milanowską Strażą Miejską (nr alarmowy 989 lub 22 724 80 45).

Według prognoz tak intensywne opady mają nam towarzyszyć do niedzieli. Dlatego apelujemy o wyrozumiałość i ostrożność, również na drogach.  


Warunki atmosferyczne w naszym mieście można na bieżąco śledzić na stronie Automatycznej Stacji Pogodowej, znajdującej się przy SLO nr 5 w Milanówku (ul. Herberta) – link.

Udostępnij na: