Logo Warszawskiej Kolei Dojazdowej

W ramach kampanii pn. „Twoja bezpieczna WuKaDka” w październiku i listopadzie wspólnie z Komendą Powiatową Policji z Grodziska Mazowieckiego oraz Pruszkowa odwiedzamy lokalne przedszkola i szkoły podstawowe. Na spotkaniach z naszymi najmłodszymi podróżnymi rozmawiamy o bezpieczeństwie na drodze i na terenie kolejowym oraz przypominamy o obowiązku noszenia odblasków.

Warszawska Kolej Dojazdowa w ramach kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka” w październiku i listopadzie odwiedza przedszkola i szkoły podstawowe, które zgłosiły chęć udziału w akcji. Na spotkaniach WuKaDka wspólnie z Komendą Powiatową z Grodziska Mazowieckiego i Pruszkowa podkreśla jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie, na co zwracać szczególną uwagę na terenie kolejowym ale również podczas drogi do szkoły oraz jak istotne jest noszenie odblasków.

- Edukacja naszych najmłodszych podróżnych w zakresie bezpieczeństwa zarówno na terenie kolejowym jak i na drodze jest niezmiernie ważna. A początek jesieni to dobry czas by przypomnieć i porozmawiać z dziećmi jakie zachowania gwarantują im bezpieczne dotarcie do szkoły, do domu, na plac zabaw czy boisko. – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Okres jesienno-zimowy to trudny czas nie tylko ze względu na często zmieniające się warunki pogodowe ale również ze względu na to, że dzień staje się coraz krótszy, co wpływa na pogorszenie widoczności. Statystyki policyjne pokazują, że jesienią i zimą do 1/3 wszystkich wypadków z udziałem pieszych dochodzi o zmroku, pomiędzy godziną 16 a 19. A piesi, którzy byli ofiarami większości wypadków, nie posiadali elementów odblaskowych. Musimy pamiętać, że pieszy posiadający elementy odblaskowe, które znajdują się w polu działania świateł pojazdu jest widoczny, co daje kierowcy dodatkowe sekundy na reakcję. Wydaje się to tak niewiele, ale wystarczy by niejednokrotnie uratować zdrowie a nawet życie pieszego. Dlatego tak ważne jest noszenie odblasków - może to być opaska, którą założymy na ramię, brelok przyczepiony do plecaka a nawet taśma odblaskowa, którą można przyszyć do ubrania. Nie ważne jaką formę odblasku wybierzemy, ważne żebyśmy GO mieli, bo to zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Podczas październikowych i listopadowych spotkań w ramach kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka” przedszkolaki i uczniowie otrzymają odblaski, aby zadbać o swoją dobrą widoczność na drodze.

Przypominamy, nośmy odblaski i bądźmy widoczni! Odblaski mogą ocalić nasze zdrowie a niekiedy nawet i życie.


Zapraszamy również do posłuchania audycji, która emitowana była na antenie radia Bogoria w dniu 22.10.2021 r. w ramach kampanii "Twoja bezpieczna Wukadka".

Link do audycji poniżej: Audycja w radiu Bogoria w dniu 22.10.2021 r.Świeć przykładem, noś odblaski!

Udostępnij na: