logo smKradzież w sklepie

26 października br. strażnicy miejscy wykonywali zadania dotyczące kontroli otoczenia sklepów prowadzących sprzedaż alkoholu. Czynności mają związek z działaniami prewencyjnymi, którymi zostały objęte wskazane rejony. Około godz. 21:15 przy ul. Piłsudskiego 28 strażnicy zauważyli mężczyznę, który w pośpiechu wybiegł ze sklepu. Po chwili, w sklepowych drzwiach pojawiła się ekspedientka zawiadamiając strażników, że mężczyzna dokonał kradzieży. Został ujęty przez funkcjonariuszy w rejonie ulicy Krzywej i przekazany Policji.

Rowerem „na podwójnym gazie”

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się mężczyzna, który w nocy z 26 na 27 października br. poruszał się rowerem ulicą Kościuszki. Strażnicy zatrzymali go do kontroli drogowej, w związku z brakiem świateł i wyraźnie "słabszą dyspozycją". Osoba jadąc jednośladem, miała wyraźny problem z obraniem prawidłowego toru jazdy. Przypuszczenia strażników, co do trzeźwości rowerzysty okazały się słuszne - w chwili kontroli wyczuli wyraźną, charakterystyczną woń alkoholu. Wezwany na miejsce patrol Policji potwierdził ustalenia strażników  - sprawca poruszając się publiczną drogą był nietrzeźwy.  Alkomat wskazał w badaniu 0,77 mg/l w wydychanym powietrzu.

Zdecydowane działania strażników doprowadziły do wyeliminowania z ruchu drogowego osoby, której zachowanie mogło być przyczyną tragedii.

Udostępnij na: