Milanowskie liceum społeczne zajęło 17. miejsce wśród najlepszych liceów Mazowsza w rankingu Perspektyw.

Choć nie leży w polskiej naturze chwalić się głośno osiągnięciami, miło nam podzielić się z Państwem naszą radością i dumą. W tegorocznym rankingu Perspektyw osiągnęliśmy historyczną, tj. najwyższą jak do tej pory lokatę: 17. miejsce wśród najlepszych liceów województwa mazowieckiego, 27. w ogólnopolskim rankingu maturalnym i 39. wśród najlepszych liceów w Polsce (co oznacza kolejny awans, tym razem o 16 miejsc). Znaleźliśmy się tam w bardzo przyjemnym towarzystwie, zadomowiliśmy i mamy nadzieję pozostać długo. Wszystkich tych, którzy chcieliby z nami dzielić ten sukces, znaleźć choć odrobinę przyjemności w poszukiwaniu wiedzy, przekonać się, że myślenie niekoniecznie musi boleć (wbrew temu co twierdzą mędrcy), zapraszamy do siebie.

Czego możecie się Państwo spodziewać? Wypełnionego po brzegi i godzinę 16.05 dnia. Lekcje przede wszystkim. Merytorycznie, sprawnie i skutecznie.

Ale staramy się z całych sił, aby nie postrzegano nas jedynie jako trzyletniego kursu przygotowującego do matury. Dlatego dla kochających ludzi społeczników mamy akcje charytatywne: można zaangażować się w: Szlachetną Paczkę, WOŚP, organizację Biegu STO-nogi lub codzienny wolontariat i pomagać młodszym w nauce. Przyszli politycy mogą swoją wizję Europy prezentować na obradach MEP (Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego) organizowanych w państwach UE. Dla artystów i miłośników sztuki przygotowujemy co roku ofertę teatralną i filmową:

- około 8 wyjazdów na spektakle, operę, balet,

- koło teatralne, prowadzone przez niestrudzoną panią Iwonę Dornarowicz, mające już swoje sukcesy – jak choćby wystawiana na Turczynku i nagrodzona w konkursach  Alicja w Krainie Czarów czy przedstawienie Pan Cogito inspirowane poezją Zbigniewa Herberta,

- spektakle przygotowywane przez panią Adrianę Trzpil (jeden z nich można obejrzeć na kanale youtube),

- wyjazdy na warsztaty teatralne (w zeszłym roku szkolnym byliśmy w Wierszalinie w Supraślu, w tym roku nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez łódzki Teatr Chorea Ciało jako partytura roli),

- wyjazdy do kina Muranów na comiesięczne spotkania z najlepszymi filmami w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

A poza tym można wygospodarować czas na coroczny wyjazd językowy do Hiszpanii i Niemiec (zwykle w październiku), znaleźć siły i energię na wyprawę w poszukiwaniu zorzy (Norwegia i Islandia w czasie ferii zimowych) i zajęcia sportowe. Spędzić urocze piątkowe wieczory na projekcjach w ramach Spotkań Geograficznych i Akademii Dokumentu. Zwiedzić reaktor w Świerku. Wysłuchać wykładu wygłoszonego przez pracowników naukowych UW. I koniecznie odpocząć i zacieśnić przyjaźnie na czerwcowej Zielonej Szkole.

Jest intensywnie. Czasami (często?) bywa ciężko, ale nie jest to czas zmarnowany. Tak sądzę.

A.J.

20180111 plakat 2

 

Udostępnij na: