Miło nam jest poinformować, że Gmina Milanówek dołączyła do projektu "ABC Empatii"!

W wyniku współpracy z fundacją Czepczyński Family Foundation otrzymaliśmy niedawno piękny prezent w postaci wyjątkowych książek edukacyjnych „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”, autorstwa Wiktora Czepczyńskiego, Żanety Kupczyk oraz Katarzyny Muzyka-Jacheć.

Zarówno ta książka, jak i cały pakiet edukacyjny projektu ABC Empatii, została stworzona przez nauczycieli, którzy doskonale znają obowiązki i trud tego zawodu. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 5-10 lat i ma za zadanie, poprzez edukację najmłodszych, likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. We wspomnianym pakiecie zawarte jest 30 egzemplarzy książek, Poradnik dla Nauczyciela oraz wprowadzenie do projektu dla placówek edukacyjnych.

Przesyłamy serdeczne podziękowania Czepczyński Family Foundation i jesteśmy przekonani, że dzieci uczęszczające do naszych placówek – SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3 oraz Przedszkola nr 1 – będą z tych książek z zaciekawieniem uczyć się empatii i wzajemnej tolerancji, szczególnie w stosunku do rówieśników z niepełnosprawnościami.


Burmistrz Piotr Remiszewski z książką "ABC Empatii"

 

Burmistrz Piotr Remiszewski przekazuje egzemplarze książki "ABC Empatii" przedstawicielom SP1 w Milanówku 

Udostępnij na: