logotyp regionalne partnerstwo

Urząd Miasta Milanówka brał udział  w projekcie „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (Projekt ASI)”.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Oś priorytetowa II - Wzrost e-potencjału Mazowsza

Działanie 2.1 - E-usługi

Poddziałanie 2.1.1 - E-usługi dla Mazowsza, Typ projektów: E-administracja

Tytuł projektu: Partnerstwo Samorządów Mazowsza dla Aktywizacji Społeczeństwa Informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (Projekt ASI) 

Wnioskodawca: Województwo Mazowieckie

Partnerzy: 157 gmin i 33 powiaty, w tym Gmina Milanówek

Całkowita wartość projektu: 98 262 303,00 zł

Wysokość dofinansowania: 78 609 814,36 zł

CELE PROJEKTU

Cel strategiczny

Wsparcie inteligentnego, zrównoważonego rozwoju zwiększającego spójność społeczną i terytorialną przy wykorzystaniu potencjału mazowieckiego rynku pracy, przez rozwój konkurencyjnej gospodarki regionu opartej na innowacyjności. Realizacja tego celu odbywać się będzie poprzez rozwój e-usług dla obywateli i przedsiębiorców oraz zwiększanie dostępu do ICT.

Cele bezpośrednie:

  1. Uruchomienie elektronicznych usług na poziomie 3 i 4 oraz usług, o których mowa w ustawie z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2010 r. Nr 76, poz. 489 z późn. zm.).
  2. Zapewnienie interoperacyjności publicznych systemów teleinformatycznych poprzez opracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań informatycznych z zakresu elektronicznej administracji oraz geoinformacji i cyfryzacja baz danych, niezbędna w celu osiągnięcia elektronicznej realizacji usług na 4 poziomie dojrzałości, w tym przez urządzenia mobilne, skierowanych do obywateli i przedsiębiorców oraz stworzenia warunków dla ich niezakłóconego, zharmonizowanego działania.
  3. Podniesienie sprawności urzędów w zakresie świadczenia elektronicznych usług.

PLANOWANE EFEKTY PROJEKTU

Zadania realizowane w ramach projektu:

  1. Wdrożenie e-usług, o których mowa w Ustawie o infrastrukturze informacji przestrzennej o poziomie dojrzałości 3, w tym stworzenie systemu teleinformatycznego do zasilania baz danych Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej (MSIP), zgromadzonych na portalu www.wrota,mazowsza.pl oraz systemu  map topograficznych.
  2. Wdrożenie nowych e-usług w JST województwa mazowieckiego, obejmujące rozbudowę systemu e-urząd o nowe funkcjonalności, integracja z systemami, budowa nowych i rozwój utworzonych systemów dziedzinowych.
  3. Stworzenie zaplecza informatycznego dla e-usług oraz systemów informatycznych w poszczególnych JST.
  4. Cyfryzacja danych przestrzennych MSIP.
  5. Cyfryzacja danych Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz utworzenie e-usług dla powiatów.
  6. Wsparcie techniczne i merytoryczne partnerów projektu.

Elektroniczne usługi, które będą rezultatem projektu ASI oraz systemy teleinformatyczne towarzyszące jako tzw. back-office tym usługom, będą realizowane w oparciu o metody projektowania zorientowanego na użytkownika, w szczególności w zakresie interakcji interesariuszy z systemem teleinformatycznym (zarówno interesantów zewnętrznych tj. obywateli, przedsiębiorców, pracowników podmiotów publicznych, jak i pracowników administracji publicznej świadczących te usługi).

Projekt pozwoli na ułatwienie warunków działania przedsiębiorcom, poprawi jakość życia obywateli poprzez rozwinięcie możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną oraz usprawniani funkcjonowanie administracji samorządowej. Realizacja projektu stworzy warunki efektywnego stosowania informacji przestrzennej w regionie oraz usprawni kontakty urząd-przedsiębiorca-obywatel.

Projekt wynika m.in. ze Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 r. - Innowacyjne Mazowsze oraz z Inteligentnych Specjalizacji Mazowsza.

Więcej na temat projektu http://geodezja.mazovia.pl/projekty/asi/startasi.html#oppro

Udostępnij na: