logo mpwikMPWiK apeluje do mieszkańców remontowanych ulic: zadbajmy o właściwą kolejność!

MPWiK apeluje do mieszkańców dróg, które są i będą w najbliższym czasie remontowane, by podłączali swoje budynki do sieci wodociągowej lub/i kanalizacyjnej. Pozwoli to uniknąć rozkopywania i niszczenia nowej nawierzchni w przyszłości.

W marcu br. rozpoczęły się już pierwsze prace przy budowie kilku z wielu planowanych do remontu ulic. Spółka MPWiK ściśle współpracuje z drogowcami, tak by prace związane z budową nowej nawierzchni były zsynchronizowane z rozbudową infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. 

Pracownicy Spółki z pomocą Radnych roznieśli ulotki zachęcające mieszkańców do podłączenia się do infrastruktury na ulicach Pięknej, Bartosza, Żytniej, Przyszłości oraz Leśny Ślad. Spółka odnotowała spory odzew od mieszkańców, dotychczas zgłosiło się ok. 20 osób, które chcą podłączyć swoje posesje do sieci wodociągowej lub/i kanalizacyjnej.

Nowa nawierzchnia będzie podlegać kilkuletniej gwarancji, dlatego ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności robót – najpierw przyłącza wodne i kanalizacyjne, potem kostka/asfalt. W interesie zarówno Gminy, jak i mieszkańców odnowionych ulic, powinno być dbanie o nową nawierzchnie i unikanie sytuacji wymagających jej niszczenia, czyli rozkopywania - także w celu wykonania przyłącza do posesji.

Spółka przypomina, że przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej to nie tylko korzyść dla środowiska, to również podwyższenie standardu i jakości życia mieszkańców. Kanalizacja to bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność.

Udostępnij na: