Herb Miasta Milanówka

Informujemy, że 13 października 2022 r. podpisana została umowa na rewitalizację Willi Waleria i stworzenie interdyscyplinarnego miejsca edukacji kulturalnej. 

W ramach zadania zostaną zrealizowane prace o szerokim zakresie działań remontowo-budowlanych i konserwatorskich, obejmujące remont i konserwację historycznego obiektu Willi Waleria, znajdującej się w Milanówku. W wyniku realizacji inwestycji nieużywany dotychczas obiekt zabytkowy zostanie zrewitalizowany i w całości przystosowany do pełnienia funkcji kulturalno-edukacyjnych. 

Jestem przekonany, że dzięki doświadczeniu firmy Revita Art (m.in. przy konserwacji zabytkowych kamienic na warszawskiej Starówce) ten ważny dla kultury i historii Milanówka obiekt, jakim jest Willa Waleria, zostanie wreszcie należycie odrestaurowany i odzyska swój niepowtarzalny blask. - Piotr Remiszewski, Burmistrz Miasta Milanówka.

Projekt "Rewitalizacja willi Waleria w Milanówku - stworzenie interdyscyplinarnego miejsca edukacji kulturalnej" otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 8 milionów złotych, ze środków Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG, a realizowany jest przez jednostkę samorządu terytorialnego – Miasto Milanówek. Partnerem projektu jest Milanowskie Centrum Kultury – samorządowa jednostka kultury oraz INTBAU Norway – partner norweski.


 Burmistrz Miasta Milanówka Piotr Remiszewski oraz prezes firmy Revita Krystyna Czajkowska podpisują umowę na rewitalizację Willi Waleria

Burmistrz Miasta Milanówka Piotr Remiszewski oraz prezes firmy Revita Krystyna Czajkowska

Udostępnij na: