W niedzielę 07.01.2018 Orkiestra WOŚP zagrała w liceum przy ulicy Fiderkiewicza (od niedawna Herberta). Był to przedsmak tego co czeka nas 14 stycznia. Przyczyną wcześniejszej imprezy są ferie na Mazowszu. Uczniowie wyjeżdżają, nauczyciele wyjeżdżają, szkoła będzie pusta.

W tym roku postanowiliśmy wesprzeć szczytny cel na wiele sposobów. STO-nogi Milanówek zorganizowały I Kameralny Bieg na Orientację – STO-nogi dla WOŚP. Pomimo dość niesprzyjającej aury o 10:30 na starcie zameldowały się 43 osoby.  W momencie startu każdy uczestnik otrzymał mapę, na której zaznaczone było 5 punktów kontrolnych. Każdy mógł wybrać dowolną trasę, taktykę, można było biec lub iść.

Zawody nie miały celu sportowego, ale czas najlepiej „zorientowanego” zawodnika zasługuje na uwagę - potrzebował tylko 28 minut na pokonanie ponad 5km i odnalezienie wszystkich punktów. Sądząc po humorach zawodników na mecie, formuła biegu trafiona.

W tym czasie w szkole była muzyka na żywo, eksperymenty fizyczne i chemiczne dla najmłodszych, działał profesjonalny barek, pachniało goframi, można było spróbować szczęścia na „loterii”, na końcu odbyła się licytacja…

Prawdziwym hitem okazał się oryginalny autograf Kamila Stocha, który wylicytowany został za 907 pln!

W tym roku zebraliśmy piękną kwotę – 11 484,38 pln

Bardzo dziękujemy wszystkim licznie przybyłym mieszkańcom Milanówka i okolicznych miejscowości.

Organizatorzy: Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO w Milanówku i STO-nogi Milanówek

Przy okazji zapraszamy na Finał WOŚP w niedzielę 14.01.2018 do naszych przyjaciół Harcerzy Hufca ZHP im.J.Kusocińskiego

Zdjęcia: Aneta Sobieraj, Wojciech Czaj, Leonard Łuczak i Leszek Janasik


 

WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5
WOŚP w SLO nr 5

Udostępnij na: