Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w MilanówkuDługie zimowe wieczory zachęcają do sięgnięcia po interesującą lekturę. Wśród nowości książkowych Biblioteka poleca dwie pozycje - „Łańcuch” autorstwa Adriana McKinty'ego i „Naturalnie” autorstwa Agnieszki Cegielskiej.

Jeśli interesujecie się mediami społecznościowymi i chcecie poznać ich siły i słabości koniecznie sięgnijcie po „Łańcuch”, natomiast jeśli waszym celem jest zdrowy tryb życia wypożyczcie książkę „Naturalnie”. Dzieciom natomiast polecamy przygody Hildy oraz nieoczywistą wyprawę do świata liter.


„Łańcuch” (Adrian McKinty, wyd. Agora)

Zwyczajny dzień. Rachel podrzuca córkę na przystanek i pędzi do swoich spraw. Chwilę później ktoś dzwoni z zastrzeżonego numeru. Trzynastoletnia Kylie została uprowadzona. "Jeśli chcesz odzyskać córkę, musisz zapłacić okup… oraz porwać kolejne dziecko" – informuje zniekształcony kobiecy głos.

Porywaczka okazuje się matką, której syna uprowadzono wcześniej. Jeśli Rachel nie spełni żądań porwane dzieci zginą. Oboje. Tak działa Łańcuch, przerażające organizacja, która ofiary zmienia w przestępców, a nieznanych sprawców wzbogaca o miliony. Gdy stajesz się ogniwem Łańcucha, nigdy już się od niego nie uwolnisz.

Rachel jest zwykłą kobietą, będzie jednak musiała przeobrazić się w kryminalistkę, dokonywać dramatycznych wyborów moralnych i zrobić straszne rzeczy. Łańcuch jest bezlitosny i nieuchwytny. Zasady są proste: załatw pieniądze, wybierz ofiarę, a potem dokonaj okrutnego czynu, który jeszcze wczoraj wydawałby ci się zupełnie niedopuszczalny.

Twórcy Łańcucha wiedzą, że rodzice zrobią wszystko dla swoich dzieci. Skonstruowali go tak, by kolejne wciągane w niego osoby chroniły jego anonimową strukturę. Tym razem jednak trafili na równego przeciwnika. Rachel jest bystra, zdesperowana i nigdy się nie poddaje. Czy uda jej się uratować córkę i rozerwać Łańcuch?

Źródło: lubimyczytac.pl

Okładka książki "Łańcuch" Adriana McKinty'ego


„Naturalnie” (Agnieszka Cegielska, wyd. Burda Książki)

Naturalnie to książka , która powstała na podstawie cyklu prowadzonego w Dzień Dobry TVN przez Agnieszkę Cegielską

Naturalnie, że... naturalnie! Awokado, daktyle, spirulina, a obok nich swojska brzoza, pyłek pszczeli i kasza jaglana - to tylko niektórzy z bohaterów tej książki.

W świecie, który co i rusz wskazuje nam nowe diety, nowe składniki, nowe sposoby przygotowania potraw, warto skupić się na kilku produktach. Pewność, że jemy dobrze i zdrowo, unikając chemii i przetworzonej żywności, jest bezcenna.

Przyprawy, kasze, rośliny są nieprawdopodobnym wręcz źródłem antyoksydantów, składników mineralnych i witamin. Warto skorzystać z bogactwa, którym tak szczodrze obdarza nas natura.

Źródło: lubimyczytac.pl

Okładka książki "Naturalnie" Agnieszki Cegielskiej


"Hilda Kałużanka i inne historyjki" (Beatrix Potter, wyd. Olesiejuk)

To luksusowe wydanie w sztywnym, eleganckim etui zawiera wszystkie utwory Beatrix Potter – angielskiej autorki z przełomu XIX i XX wieku, zafascynowanej sztukami pięknymi i historią naturalną. Z pasją obserwowała zwierzęta, studiowała ich zachowania. Z tej inspiracji powstały opowiadania i przepiękne ilustracje autorki.

Źródło: lubimyczytac.pl

Okładka książki "Hilda Kałużanka i inne historyjki" Beatrix Helen Potter


"Abecadło pod lupą" (Eugenia Wasylczenko, wyd. Mamania)

Innowacyjny projekt, który dzięki swojej formie i treści zainteresuje dzieci w każdym wieku.

Na każdej stronie widnieje jedna litera, na której przez dołączoną do książki lupę szukamy zabawnych obrazków – zastosowana technika graficzna sprawia, że nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Zobacz, czy uda ci się znaleźć planetę w pieluszce, piramidę z pomidorów, a może pieniądze na patyku?

Źródło: lubimyczytac.pl

Okładka książki "Abecadło pod lupą" Eugenii Wasylczenko

Udostępnij na: