W tym roku będziemy obchodzić jubileusz Festiwalu Otwarte Ogrody. Już po raz piętnasty wspólnie z mieszkańcami stworzymy wydarzenie oparte na ich pomysłach i inicjatywach. Będzie to kolejna okazja do integracji, poznania Milanówka "od wewnątrz", przypomnienia jego historii i pokazania potencjału miasta i jego mieszkańców.

Festiwal, który od lat organizujemy w czerwcu, wyjątkowo przesunęliśmy na początek września. Jest to jedyna szansa w tym roku na zorganizowanie tego miejskiego wydarzenia, zapewniając przy tym bezpieczeństwo mieszkańcom dzięki jego formule. W dniach 4-6 września odbywać się będą różnorodne wydarzenia kulturalno-artystyczno-edukacyjne. W prywatnych ogrodach mieszkańców naszego miasta, w przestrzeni miejskiej, zorganizowane zostaną wystawy, koncerty, warsztaty artystyczno-edukacyjne, spotkania z artystami w ich pracowniach, wycieczki. Wydarzenie charakteryzuje się kameralnym, niepowtarzalnym klimatem, pokazującym piękno i promującej nasze miasto. Festiwal niesie ze sobą wiele wartości, edukuje, bawi, integruje lokalną społeczność, otwiera nas na innych i pokazuje piękno Milanówka. Zachęcamy mieszkańców aby w ten wrześniowy weekend wybrali się na spacer i skorzystali z wydarzeń organizowanych podczas Festiwalu.

Plakat FOO 2020

 

Udostępnij na: