Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej

Projekt realizowany od 2017 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Milanówku zostaje przeniesiony do sieci! MBP zaprasza wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona studentów Akademii Talentów przy Bibliotece!

Czekają na Was ciekawe wykłady i warsztaty realizowane przez znakomitych edukatorów nauki. Piszcie do Biblioteki na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a otrzymacie link do pierwszego wykładu, który pojawi się już w ten czwartek 5 listopada!


5.11.2020 - tytuł wykładu: "Co nas ciśnie i dlaczego wieje wiatr". Prowadzi Paweł Jaskólski z grupy pokazowej "Heweliusze Nauki". 

“Co nas ciśnie i dlaczego wieje wiatr”
Bezustannie na nas wpływa i wszędzie o nim słyszymy. Nie tylko u lekarza i w prognozie pogody. Towarzyszy wrzącej wodzie w czajniku i chmurom wędrującym po niebie. Mamy z nim do czynienia, gdy otwieramy butelkę gazowanej wody i gdy pompujemy oponę w rowerze. Poszukamy go w kosmosie i morskich głębinach. Jak z niego wywróżyć pogodę? Co się stanie, kiedy gwałtownie urośnie albo całkowicie zniknie i dlaczego czasem szybko spada? Podczas tego wykładu wielokrotnie skoczy nam ciśnienie!

PAWEŁ JASKÓLSKI 
Mieszkaniec Milanówka - archeolog. Zajmujący się głównie archeologią doświadczalną, archeozoologią i zamkami krzyżackimi.  Z zawodu – popularyzator nauki. Przez prawie 10 lat współpracował z Centrum Nauki Kopernik jako animator, demonstrator Grupy Pokazowej, trener i twórca scenariuszy. Współzałożyciel zespołu Heweliusze Nauki, gdzie prowadzi pokazy, wykłady i warsztaty. Laureat konkursu Popularyzator Nauki 2019, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i MNiSW.  Zdobywca 3. nagrody konkursu „Science Me! 2018”.

HEWELIUSZE NAUKI

Zespół „Heweliusze Nauki” zawiązany został w 2015 roku, przez archeologa Pawła Jaskólskiego i biologa Tomasza Ruszkowskiego. Powstał on z naszej pasji do popularyzacji nauki. Znakiem rozpoznawczym prowadzonych przez nas pokazów, wykładów i warsztatów jest interakcja z uczestnikami, zróżnicowana dynamika, dbałość o jasny i interesujący przekaz wiedzy oraz troska o bezpieczeństwo. To co nas wyróżnia to ogromne doświadczenie międzynarodowe. Regularne występy na festiwalach naukowych zagranicą oraz utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi z innych krajów, pozwala nam na stały przepływ wiedzy i pomysłów!

 Heweliusze Nauki - logo

Nagrody dla Heweliuszy Nauki

 

Udostępnij na: