logo Milanowskiego Centrum Kultury

Na pewno znacie proste plakaty z hasłami. Zna je już cały świat! Działalność Loesje ma pobudzać odbiorców do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadomić możliwość wpływania na najbliższe otoczenie.

Teksty, które zamieszczane są na drukach (plakatach, pocztówkach, wlepkach), stworzymy razem w ramach warsztatów kreatywnego pisania, a ich celem jest dzielenie się pomysłami i ideami, wyrażenie własnych opinii przy użyciu krótkich sloganów. Warsztaty Loesje to okazja do wyrażania swoich poglądów oraz inspiracja do działania, zwłaszcza w najbliższym otoczeniu.

Jeśli chcesz popracować z nami nad hasłami dla Milanówka, przeżyć wspaniałe warsztaty z kreatywnego pisania sloganów - zgłoś się!

5 maja ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty z Loesje, wystarczy napisać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule "warsztaty Loesje".

22 maja, godz.15:00 – Warsztaty translatorskie  

Warsztaty translatorskie Loesje to praca na hasłach już istniejących winnych językach i kreatywny proces poszukiwania ich polskich odpowiedników. Skłaniają do refleksji nad ograniczeniami języka i przekładu, wymową słów i ich wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi

29 maja, godz.15:00 – Kreatywne pisanie Loesje – Warsztaty pisania

Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i wspólne pisanie krótkich tekstów.

Szczegóły na temat warsztatów znajdziecie na stronie MCK, a o samej idei na stronie Leosje.


Loesje [ czyt. luszje] - po polsku Lusia lub Luśka. To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję. Podpisane przez nią hasła odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji, a także krytycznego, ale konstruktywnego spojrzenia.

Leosje - plakat

Udostępnij na: