Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej

9 października zapraszamy wszystkich mieszkańców na Noc Bibliotek. To ogólnopolska akcja, do której włączają się książnice z całej Polski.

Tego dnia Biblioteki w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. 

Tegoroczne wydarzenie w milanowskiej Bibliotece podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej – zapraszamy dzieci i młodzież do posłuchania ciekawych opowieści podróżniczych w wykonaniu Poli i Michała Szustakiewiczów, którzy od lat podróżują wraz z rodzicami po całym świecie. W Bibliotece opowiedzą o swojej afrykańskiej przygodzie oraz zachęcą do zgłębienia tematyki cywilizacji Majów. Podczas spotkania usłyszycie etniczną muzykę z afrykańskiego obszaru kulturowego w wykonaniu Macieja Łukowskiego. Będzie można także obejrzeć przebogate instrumentarium, które związane jest z rdzenną muzyką tego kręgu.

W drugiej części spotkania zapraszamy dorosłych do gry w „kultową” Inteligencję oraz na seans filmowy „Pożegnanie z Afryką”. W tym czasie przygotowaliśmy dla dzieci film „Operacja-człowiek w czerni” z popularnej młodzieżowej serii wydawniczej „Biuro detektywistyczne nr 2” autorstwa Jorna Liera Horsta.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz naszych bogatych zbiorów książek i wydawnictw podróżniczych.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania zatem zapraszamy do wspólnego celebrowania tego święta i pamiętajmy, że „czytanie wzmacnia”!

Zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej


 Noc Bibliotek pod hasłem "Czytanie wzmacnia". 9 października (sobota) 2021 roku. Zapraszamy na wyjątkową rodzinną noc z młodymi pordóżnikami Polą i Michałem oraz ich rodzicami. W programie: 18:00 - opowieści o cywilizacji majów 18:30 - rozstrzygnięcie konkursu "Woda to życie" 19:00 - opowieści o Afryce 19:30 - gra i zabawa dla wszystkich "Inteligencja", nagroda - bilety do grodziskiego kina 20:00 - seans filmowy - "Pożegnanie z Afryką"  Etniczne rytmy i pokaz instrumentów afrykańskich - w wykonaniu Macieja Łukowskiego  Obowiązują zapisy do 7 października

Udostępnij na: