Tego lata nie zabraknie atrakcji w Milanówku. Milanowskie Centrum Kultury przygotowało bogatą ofertę animacyjną, która realizowana będzie w kilku miejscach naszego miasta.

Zapisy na półkolonie

Lato w Mieście w postaci półkolonii odbędzie się w dwóch turnusach 3-14 lipca oraz 14-25 sierpnia 2017 r. Będą to spotkania o charakterze edukacyjno-kulturalnym, ale także mnóstwo wspaniałej zabawy. Grupy wezmą udział w zajęciach manualnych, konstruktorskich, teatralnych, filmowych oraz sportowych. Odbędą się także dwie wycieczki w trakcie każdego turnusu. Całodniową opiekę zapewni wykwalifikowana kadra oraz zaproszeni animatorzy kultury. Półkolonie zorganizujemy w ZS nr 1 przy ul. Piasta 14. Młodzi mieszkańcy naszego miasta będą mogli zintegrować się w niewielkich grupach by wspólnie stworzyć silną ekipę wakacyjnych aktywności. Zapisy na półkolonie rozpoczną się 13 czerwca, o godz. 8:30 w MCK, ul. Kościelna 3.

Warsztaty w Kurniku

Podczas wakacji ze swoimi warsztatowymi działaniami otworzy się Kurnik – wylęgarnia kultury. Przez dwa ostatnie tygodnie lipca (17-18.07) w pracowni organizowane będą warsztaty stałe oraz ich nowe propozycje. Zaprosimy dzieci i młodzież do udziału w cyklu spotkań językowo-muzycznych, warsztatach rysunku i malarstwa, fotograficznych i filmowych. Nie zabraknie ciekawych happeningów oraz instameetów. Już dziś zachęcamy do odwiedzenia Kurnika i pobrania oferty wakacyjnej. Jego wakacyjna odsłona będzie jeszcze bardziej inspirująca i otwarta na oddolne pomysły. Szczegóły wakacji w Kurniku dostępne są w Milanowskim Centrum Kultury.
Całość wydarzeń letnich spajać będzie projekt Wakacje z Coolturą. Będzie to strefa artystyczna, która pojawi się na terenie kąpieliska miejskiego przy ul. Sportowej. Projekt połączy aktywności ruchowe, artystyczne z letnią sceną plenerową.

Zapraszamy na piknik!

Chcemy by strefa aktywności stała się ważnym punktem edukacyjnym, sportowym i kulturalno-rozrywkowym. Wakacje z Coolturą to możliwość spotkania z animatorami kultury, artystami, sportowcami, a klimat tego miejsca tworzyć będą uczestnicy wydarzeń. Mieszkańcy w naszych propozycjach znajdą koncerty, teatrzyki, warsztaty, pokazy, wystawy, taniec i film. Niedzielne przedpołudnia rodzice z dziećmi będą mogli spędzać, uczestnicząc w interaktywnych przedstawieniach dla najmłodszych i animacjach im towarzyszących. Już dziś serdecznie zapraszamy na integracyjną akcję „Idziemy na Piknik!”, która odbędzie się 16 lipca!

Dyrekor Milanowskiego Centrum Kultury
Aneta Majak

Plakat Lato w mieście

Udostępnij na: