8 kwietnia br. Sekcja Turystyki Rowerowej zorganizowała wycieczkę do Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, wreszcie pogoda dopisała, stąd i duża frekwencja.

Dołaczyli do nas goście z  Podkowie Leśnej, gdzie powstaje również podobna Sekcja Rowerowa. Przyjechali podpatrzeć, ze swoim burmistrzem, jak na pierwszy raz bardzo liczną grupą.
Rowerzyści z Podkowy zobaczyli jak my to robimy, jutro my będziemy podpatrywać Podkowę i mamy nadzieję nawiązać bliższą współpracę. A okazja już niebawem 22 kwietnia na promocji szlaku rowerowego Trójmiasta Ogrodów. Szczegóły wkrótce.
A jak było w Muzeum Lniarstwa?  Jak to ze lnem było, po nitce do kłębka, albo i jeszcze wcześniej, od roślinki do kołtuna, od kołtuna do niteczki, od niteczki do płócienka, a z płócienka sukieneczka, albo i obrusik, albo zgrzebna koszula. Zwiedzaliśmy Muzeum z przewodnikiem, i choć to nie tak odległe czasy, od zamknięcia zakładów lniarskich warto spojrzeć na maszyny, urządzenia które powoli przechodzą już do historii. Trasa rowerowa wyniosła 55 km, omijaliśmy główne drogi, a tam na tych bocznych, samochodów niewiele a rowerzystów już mnóstwo. Widać sezon rowerowy na dobrze się zaczyna.

Zapraszamy na nasze wycieczki.

Adam Matusiak

20180408 131620

 

Udostępnij na: