Wiosna zawitała już do nas na dobre i jest to doskonały czas do aktywności na świeżym powietrzu.

Warto przyjrzeć się swojemu rowerowi, sprawdzić, czy jest sprawny po zimie i udać na wycieczkę rowerową. Okazją do inauguracji sezonu może być otwarcie szlaku rowerowego Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów, które odbędzie się 22 kwietnia w trójnasób, bo jednocześnie w Brwinowie, Milanówku i Podkowie Leśnej. Będzie to impreza organizowana przez Sekcję Turystyki Rowerowej działającą przy Milanowskim Centrum Kultury skierowana do młodzieży i dorosłych. W opisaną wyżej niedzielę z Parku Zielony Dołek w Milanówku (ul. Krótka 10) między godziną 11:00 a 12:00 zaczną wyruszać grupy rowerzystów planujących objechać trasę. Podobnie rzecz będzie miała się w Brwinowie i Podkowie Leśnej. W Brwinowie miejscem startu będzie Rynek, a w Podkowie Leśnej Urząd Miasta (ul. Akacjowa 39/41). Wszystkie miejsca startu będą pod czujną opieką instruktorów.

Rowerzyści zostaną zaopatrzeni w przewodnik „Rowerowy Milanówek” wydany w ramach Milanowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Przewodnik zawiera, aż 5 tras rowerowych po Podwarszawskim Trójmieście Ogrodów. Trasy nr 1 (Milanówek), nr 2 (Podkowa Leśna) i nr 3 (Brwinów) składają się na liczącą około 23 kilometrów pętlę. Pętla została skonstruowana w taki sposób, aby można było pokonać ją, startując z dowolnego miasta i udając się w dowolnym kierunku. W przewodniku znajdują się dodatkowo dwie trasy po Milanówku: zabytkowa i rekreacyjna.

Po przejechaniu pełnej pętli (lub w wypadku startu z Brwinowa i Podkowy dotarciu do Milanówka) w Parku Zielony Dołek uczestnicy wezmą udział w grillu, wysłuchają rowerowych opowieści, a także wzbogacą się o kilka rowerowych gadżetów.

„Rowerowy Milanówek” to nie tylko przewodnik, ale przede wszystkim inicjatywa realizowana w Milanówku. To założenie wspierające projekty i wydarzenia rowerowe, promujące zdrowy styl życia, zachęcające do łatwego dojazdu do pracy, szkoły lub na zakupy oraz spędzania wolnego czasu na rowerze.

Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w zbliżającym się wydarzeniu!

Michał Słowiński
Milanowskie Centrum Kultury
Centrum Informacji Turystycznej w Milanówku

20180411 plakat2

IMG 2457

Udostępnij na: