Logo MCK

W dniach 5-13 września na kortach MCK w Milanówku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Milanówka i Powiatu Grodziskiego w tenisie ziemnym. W mistrzostwach wzięło udział 55 zawodników. Turniej odbył się w kategoriach singiel-open i singiel 50+ oraz w grze pojedynczej. W trakcie całego turnieju zostało rozegranych 57 interesujących i stojących na wysokim poziomie meczów.

W grze podwójnej pary finałowe obroniły piłkę meczową. W grze single-open zwyciężył faworyt Leszek Wrzesień, który już po raz czwarty zdobył tytuł Mistrza Milanówka! W grze podwójnej para Wojciech Gałecki i Piotr Kucharski obroniła z trudem tytuł mistrzowski z zeszłego roku. W kategorii 50+ po raz pierwszy tytuł zdobył Piotr Warpechowski.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali upominki, a zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi które wręczyli: burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski i kierownik d.s. sportu MCK Włodzimierz Filipiak, który po raz 36 zorganizował Mistrzostwa Milanówka. Warto wspomnieć, że turnieje tenisowe w Milanówku mają bardzo długą tradycję a relacje prasowe z turniejów w Milanówku były umieszczane już w 1925 r., kiedy zwycięzcą w tym turnieju został Jan Loth. W grze podwójnej w roku 1926 zwycięzcami byli Kruszewski – Szczerbiński.

W roku 2010 została wprowadzona kategoria 50+. Pierwszym zwycięzcą był Grzegorz Szczepański. W historii Mistrzostw najwięcej, bo aż 11 razy tytuł Mistrza Milanówka w tenisie zdobyli ex aequo Włodzimierz Filipiak z Milanówka i Sławomir Graczyk z Żyrardowa. Otwarte Mistrzostwa Milanówka i Powiatu Grodziskiego to bez wątpienia najbardziej prestiżowa impreza spośród turniejów organizowanych w pobliskich miastach.

Turniej w Milanówku zwany jest Małym Wimbledonem.

WYNIKI TURNIEJU 2020

singiel open

1 miejsce - Leszek Wrzesień,

2 miejsce - Piotr Godlewski,

3 miejsca -  Dawid Wojciechowski, Michał Rakowiecki   

singiel 50+

 1 miejsce - Piotr Warpechowski

2 miejsce -  Karol Markiewicz

3 Miejsce - Maciej Latoszek, Piotr Koziarek 

Gra podwójna

1 miejsce - Wojciech Gałecki - Piotr Kucharski

2 miejsce - Alex Matuszelański - Artur Nadstawny

3 miejsce - Piotr Godlewski - Maciej Kalisz, Mikołaj Lewandowski - Szymon Iwaszkiewicz


 Mistrzostwa tenisowe w Milanówku - zdjęcie 1

Mistrzostwa tenisowe w Milanówku - zdjęcie 2

Mistrzostwa tenisowe w Milanówku - zdjęcie 3

Udostępnij na: