Biathlon w SP2

Strzały, pościg i reanimacja w sobotnie południe na ul. Literackiej? Prawda, że brzmi jak fragment kryminału lub żywa sensacja? Bo też i sensacyjnie udał się nasz II Letni Biathlon Milanowski, który we współpracy z Działem Sportu MCK, Radą Rodziców i pod patronatem Burmistrza Miasta odbył się 10 czerwca 2017 r. na boisku naszej Szkoły.

Dzięki nieocenionej pomocy i otwartości wolontariuszy ze strzelnicy działającej przy liceum na ul. Piasta aż 130 uczestników – dzieci, młodzieży i dorosłych z całego miasta – mogło spróbować swoich sił w strzelaniu, a ono było kluczową umiejętnością tej konkurencji. Sam bieg – morderczy i wyczerpujący w południowym słońcu – nie wystarczył, aby zdobyć miejsce na podium. Choć trzeba przyznać, że już samym biegiem prawdziwy entuzjazm i podziw wzbudziła nasza katechetka – s. Anna, która, ku zaskoczeniu wielu, zdecydowała się na udział w zawodach. Za jej przykładem poszedł ks. Franciszek w kategorii „open” dla mężczyzn. W zawodach nie zabrakło też nauczycieli.

Biathlon w SP2

Medale i puchary ufundowane przez MCK oraz nagrody rozlosowane wśród uczestników uatrakcyjniły rozgrywkę, przy okazji której można było się sprawdzić, pobawić w strefie kibica i posilić pysznym chłodnikiem lub wypiekami przygotowanymi przez rodziców. W punkcie medycznym „Pod znakiem zdrowia” w asyście doświadczonych ratowników z OSP z Milanówka ćwiczono udzielanie pierwszej pomocy (także niemowlętom), szkolna pielęgniarka mierzyła ciśnienie krwi lub poziom cukru. Zaproszona do współpracy Pani Aleksandra Rutkowska ze stacji Sanepid z Grodziska Mazowieckiego oznaczała chętnym poziom CO2 w organizmie, zabawiała dzieci zgadywankami i grami edukacyjnymi promującymi zdrowie.

Biathlon w SP2

Wszystkim dopisywały dobre nastroje, które podtrzymywali brawurowo prowadzący całe wydarzenie panowie: Artur Niedziński i Daniel Klonowski oraz energetyzująca muzyka. Niemałą rolę odegrał też dopping publiczności.

Biathlon w SP2

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w realizację wydarzenia za ogrom wykonanej pracy, za stworzenie niepowtarzalnego nastroju, za umiejętność jednoczenia się wokół wspólnych wyzwań. A już dziś zapraszamy na przyszłoroczną odsłonę biathlonowych zmagań w Dwójce, które mamy nadzieję, na stałe zapiszą się w kalendarium ważnych miejskich wydarzeń w Milanówku!

Katarzyna Klonowska

Plik do pobrania:

pdfWyniki II Letniego Biathlonu Milanowskiego

Udostępnij na: