Klub MATRIKS

Zacięte pojedynki, zaskakujące rozstrzygnięcia oraz doskonała atmosfera – tak wyglądały XII Mistrzostwa Milanówka w Scrabble „Truskawki w Milanówku”.

Mistrzostwa Milanówka w Scrabble „Truskawki w Milanówku” już na stałe wpisały się w kalendarz imprez odbywających się w naszym mieście. W tym roku, w dniach 24-25 czerwca, w gościnnych progach Zespołu Szkół Gminnych nr 1 im. ks. Piotra Skargi, odbyła się już dwunasta edycja tej imprezy. Turniej zgromadził 61 osób gotowych przez dwa dni układać na planszy najdziwniejsze słowa obecne w języku polskim. Gracze przyjechali z całej Polski, obecni byli reprezentanci Sopotu, Świnoujścia, Sandomierza, Ełku, Lublina, Łodzi czy Białegostoku. W turnieju brało udział dziewięciu byłych mistrzów Polski – siedmiu z nich ostatecznie znalazło się w pierwszej dziesiątce turnieju. Zwycięzcą został (już po raz piąty) jeden z najlepszych polskich zawodników, były mistrz Polski, Michał Alabrudziński z Włocławka, który wygrał 11 z dwunastu pojedynków. Drugie miejsce zajął Jakub Zaryński reprezentujący Świnoujście, a podium uzupełnił Marek Reda z Dębówki. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.

Turniej w Milanówku odbył się pod auspicjami Polskiej Federacji Scrabble, a zorganizowany został przez Milanowski Klub Scrabble MATRIKS (aktualnego Klubowego Wicemistrza Polski), przy którym działa sekcja juniorów skupiająca uczniów z Zespołu Szkół Gminnych nr 1 pod opieką nauczycielki Agnieszki Matus oraz Macieja Czupryniaka. Sam turniej mógł się odbyć dzięki uprzejmości i wsparciu Urzędu Miasta Milanówka, Pani Burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej, Milanowskiego Centrum Kultury (podziękowania dla Pana Włodzimierza Filipiaka) oraz wsparciu sponsorów: firm Poczta Kwiatowa oraz FruitLife. Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc oraz życzliwość i już dzisiaj zapraszają na kolejne Mistrzostwa Milanówka w Scrabble, które odbędą się w przyszłym roku.

Osoby, które lubią kreatywnie spędzać czas, bawić się słowami i chciałyby sprawdzić swoje umiejętności przy scrabblowej planszy zapraszamy serdecznie w każdą środę, w godzinach 15.45-19.00, do milanowskiej kawiarni L’amour Maison (ul. Piłsudskiego 33). Więcej informacji o spotkaniach Milanowskiego Klubu Scrabble MATRIKS można uzyskać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Marek Dudkiewicz

Udostępnij na: