Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do wnoszenia uwag i wniosków do projektu Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030 - grafika
Urząd Miasta

logo Mazowsze

Szanowni Państwo,

W związku z przygotowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego projektem Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030 (PGO WM 2030) wraz z załącznikami, informujemy o możliwości wnoszenia uwag i wniosków do przygotowanego dokumentu.

Wersję elektroniczną dokumentu oraz wszelkie informacje o projekcie dostępne są:

-na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego mazovia.pl w dziale: Załatw sprawę/Ekologia i środowisko/Odpady/Plany gospodarki odpadami - aktualizacje.

-w Biuletynie Informacji Publicznej bip.mazovia.pl.

Uwagi i wnioski do dokumentu można zgłaszać:

  • drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • na adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /umwm/SkrytkaESP
  • drogą listowną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych, Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa,

w terminie do 10 maja 2024 r.

Więcej informacji na stronie mazovia.pl:

Planowane wyłączenia prądu - grafika
Urząd Miasta

logo pge

W dniu 17 kwietnia w godz. 10:00 – 14:00 nastąpi przerwa w dostawie energii:

  • ul. Kochanowskiego 17
Kawiarnia „The Nest” w Milanówku z certyfikatem „Firmy Przyjaznej Seniorom”  - grafika
Urząd MiastaStrefa seniora

Z ogromną przyjemnością informujemy, że kawiarnia Katarzyny Woods mieszcząca się przy ul. Kościuszki 22 w Milanówku dołączyła do grona partnerów Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”. Wszyscy Seniorzy, którzy w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach 08:00 – 12:00 okażą Ogólnopolską Kartę Seniora, będą mogli skorzystać z rabatu  - 10% na wszystko w ofercie kawiarni – napoje i jedzenie.

Zapraszamy na Dzień Ziemi! - grafika
Urząd Miasta

Dzien Ziemi

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Milanówka na Dzień Ziemi. Będziemy rozdawać bezpłatne sadzonki drzew wraz z pakietami nasion łąk kwietnych. Także Straż Miejska zaprasza na znakowanie rowerów.

22 kwietnia 2024 roku (poniedziałek) na terenie za budynkiem Straży Miejskiej (ul. Warszawska 32), pracownicy Urzędu Miasta Milanówka będą rozdawać bezpłatne sadzonki drzew wraz z pakietami nasion łąk kwietnych.

Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do wyczerpania zapasów.


Także tego dnia Straż Miejska rozpoczyna tegoroczną edycję akcji znakowania rowerów! 

Przypominamy, że procedura znakowania pojazdu, polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem, tzw. Engraverem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr. W rowerach o znacznej wartości materialnej na prośbę właściciela dokonuje się oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Ponadto na pojeździe umieszcza się naklejkę informującą o oznakowaniu pojazdu. Następnie jednoślad jest rejestrowany w bazie danych straży miejskiej w Milanówku.

Właściciel pojazdu, w dniu znakowania powinien posiadać przy sobie: dowód tożsamości, dowód zakupu – a w przypadku jego braku pisemne oświadczenie pod rygorem art. 233 k.k., że pojazd stanowi jego własność i nie pochodzi z przestępstwa.

Zachęcamy, by tego dnia ograniczyć do minimum korzystanie z samochodów na rzecz ekologicznej formy transportu!

Dzien ziemi

 

 

 

Konkurs
Urząd Miasta

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi mamy dla Was konkurs. Sprawdzimy, czy dobrze znacie nasze milanowskie drzewa.

Przerwa w dostawie wody - grafika
Urząd Miasta

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 15 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 08:00 - 14:00 wystąpi przerwa w dostawie wody w ulicy:

XXI Grodziskie Targi Pracy  - grafika
Urząd Miasta

16.05.2024 r. w godz.10-13 w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim odbędą się XXI Grodziskie Targi Pracy.

Informacja o rozpoczęciu konsultacji społecznych dot. projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla obszaru województwa mazowieckiego - grafika
Urząd Miasta

Uprzejmie informujemy, że Marszałek Województwa Mazowieckiego przystąpił do opracowania projektu uchwały w sprawie programu ochrony środowiska przed hałasem dla obszaru województwa mazowieckiego. Jest to dokument strategiczny, który stanowi istotny element długookresowej polityki w zakresie ochrony środowiska przed hałasem. Jego celem jest określenie działań ograniczających poziom hałasu w środowisku, a tym samym poprawa klimatu akustycznego i jakości życia mieszkańców województwa poprzez ograniczenie negatywnych skutków zdrowotnych związanych z hałasem.

Przerwa w dostawie wody - grafika
Urząd Miasta

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 11 kwietnia (czwartek) w godzinach 08:00 - 14:00 wystąpi przerwa w dostawie wody w ulicy:

Startujemy z Budżetem Obywatelskim 2025! - grafika
Urząd Miasta

Miło nam poinformować Państwa o kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Budżet Obywatelski stanowi wydzieloną część budżetu miasta. O przeznaczeniu środków współdecydują mieszkańcy miasta. Zatem mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje ważnych inwestycji o charakterze lokalnym, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji.