Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Zbiórka charytatywna dla Schroniska w Milanówku - grafika
Urząd Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta Milanówka zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce dla Schroniska w Milanówku. Inicjatywa powstała z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt, który odbędzie się 4 października!

Strategia rozwoju metropolii warszawskiej 2040 - grafika
Urząd Miasta

W październiku br. rozpoczynamy badanie ilościowe dotyczące potrzeb i oczekiwań mieszkańców metropolii warszawskiej. Wyniki badania zostaną wykorzystane do przygotowania diagnozy w ramach „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej 2040”. Badanie realizuje Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z firmą IBC Advisory S.A.

Planowane wyłączenia prądu - grafika
Urząd Miasta

logo pge 

W dniu 2 października nastąpi przerwa w dostawie energii:

Milanówek - w godz. 9:00 – 11:00

 • ul. Kościuszki 114, 116, 118
 • ul. Spokojna
 • Dom Kolejarza

Milanówek - w godz. 13:00 – 15:00

 • ul. Olszowa
 • ul. Gospodarska
 • ul. Wlot
 • ul. Przerwana
 • ul. Leśny Ślad 37, 39
 • ul. Przyszłości
19 lipca 2023 r. w Warszawie odbyło się uroczyste przekazanie nieśmiertelnika sierżanta Franciszka Żbikowskiego - grafika
Urząd Miasta

1 889942


Historia odnalezienia najbliższych krewnych jest równie nieoczywista jak samo życie sierżanta.

Nieśmiertelnik po Franciszku Żbikowskim został znaleziony w Izraelu i od tego czasu trwały poszukiwania rodziny żołnierza. Dzięki opublikowaniu na Facebooku, na grupie poświęconej pamięci żołnierzom AK materiałów pamiątkowych dotyczących losów sierżanta, a także postów pasjonata historii z Izraela - Gan Ereza o odnalezionym nieśmiertelniku, udało się skontaktować zainteresowane strony.

Z tej okazji 19 lipca odbyła się uroczystość z udziałem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karola Nawrockiego oraz ambasadora Izraela z Polsce Yacova Livne. Nieśmiertelnik odebrała najbliższa żyjąca krewna sierżanta, mieszkanka naszego miasta pani Iwona Rybicka wraz z rodziną.

Zapraszamy do poznania historii sierżanta Franciszka Żbikowskiego oraz zaginionego nieśmiertelnika:

 

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/188499,Pamiatka-po-zolnierzu-gen-Andersa-trafila-do-rodziny-bohatera.html?search=39086472675

 

Przerwa w dostawie wody w dniu 26 września (wtorek) - grafika
Urząd Miasta

logo mpwik

 Uprzejmie zawiadamiamy, iż w dniu 26 września (wtorek) w godzinach 9:00 - 15:00 w związku z pracami na sieci wodociągowej wystąpi przerwa w dostawie wody w ulicy Stefana Okrzei.


👨🏼‍🔧 Za utrudnienia przepraszamy!

I Festiwal Dnia Archiwisty - Archiwalny wehikuł czasu: podróż do epoki PRL - grafika
Urząd Miasta

Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku, w ramach obchodów I Festiwalu Dnia Archiwisty zaprasza dnia 30 września 2023 roku (sobota), w godzinach 11:00 - 17:00 na Archiwalny wehikuł czasu: podróż do epoki PRL.

Październik Miesiącem Profilaktyki Raka Piersi - badania w Milanówku - grafika
Urząd Miasta

W Miesiącu Profilaktyki Raka Piersi zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED: Milanówek  – 23 października w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Urzędzie Miasta, ul. T. Kościuszki 45  

Konsultacje projektu uchwały w sprawie: Programu współpracy Miasta Milanówka z organizacjami pozarządowymi na rok 2024 - grafika
Urząd MiastaKonsultacje społeczne

Burmistrz Miasta Milanówka przedstawia do konsultacji projekt uchwały Rady Miasta Milanówka w sprawie: Programu współpracy Miasta Milanówka z organizacjami pozarządowymi na rok 2024.

XVII edycja Milanowskiego Liścia Dębu - grafika
Urząd Miasta

Czas nagrodzić najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych w rozwój naszej społeczności Milanowian! Rusza 17 edycja nagrody "Milanowski Liść Dębu" uhonorowującej szczególne zasługi dla naszego miasta! Zapraszamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców Milanówka oraz firmy, organizacje i instytucje do zgłaszania propozycji kandydatów do tego wyjątkowego milanowskiego wyróżnienia.  

Przerwa w dostawie wody w dniu 18 września (poniedziałek) - grafika
Urząd Miasta

 

 

logo mpwik

Uprzejmie zawiadamiamy, iż w dniu 18 września (poniedziałek) godzinach 9:00 - 14:30 w związku z pracami na sieci wodociągowej wystąpi przerwa w dostawie wody w ulicach:

 • Słowików
 • Myśliwiecka
 • Tęczowa
 • Sowia
 • Żurawia
 • Marzeń
 • Jerzyków
 

👨🏼‍🔧 Za utrudnienia przepraszamy!