Znak żałoby

13 marca, w wieku 96 lat odeszła pani Irena Wałęza z Wilczaków - mieszkanka Milanówka, nauczycielka, łączniczka Armii Krajowej i kolporterka prasy podziemnej ps. Brzoza, odznaczona Krzyżem Armii Krajowej, Medalem Wojska i Odznaką Weterana Walk o Niepodległość oraz Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Na ręce córki pani Ireny, pani Radnej Ewy Galińskiej, składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

Burmistrz Miasta, Piotr Remiszewski,

Przewodniczący Rady Miasta, Kamil Bialik

wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Jednostek Organizacyjnych Gminy


śp. Irena Wałęza z Wilczaków (zm. 13 marca 2021 r. w wieku 96 lat) -  wychowanka Państwowego Gimnazjum Żeńskiego im. J.Ursyna Niemcewicza w Łowiczu; łączniczka AK i kolporterka prasy podziemnej ps. Brzoza; odznaczona Krzyżem Armii Krajowej, Medalem Wojska i Odznaką Weterana Walk o Niepodległość; absolwentka Liceum Pedagogicznego w Lęborku; nauczycielka i pedagog w Elblągu, Kartuzach i Milanówku, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. 

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w dniu 17 marca 2021 r. o godz. 11:30 w kościele parafialnym p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, po której nastąpi wyprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu miejscowym. 

Udostępnij na: