Logo Centrum Usług Społecznych

Milanowska Jadłodzielnia działająca na terenie targowiska przy ul. Piłsudskiego otrzymała nową lodówkę. Dzięki szybkiej akcji życzliwych osób: pracowników Centrum Usług Społecznych oraz pana Krzysztofa Kowalewskiego - milanowskiego przedsiębiorcy, który na własny koszt wymienił zdewastowaną już lodówkę, możemy już 4 rok uczestniczyć we wspaniałej akcji  pn. „Foodsharing”, zapobiegającej marnowaniu jedzenia.

Obecnie w Milanówku, dzięki hojności pana Krzysztofa Kowalewskiego - działają dwa miejsca służące zagospodarowaniu produktów żywnościowych nabytych lub przygotowanych przez nas w nadmiarze. Lodówki Milanowskiej Jadłodzielni znajdują się: przy ul. Piłsudskiego (przy bazarku) oraz skrzyżowaniu ulic: Królewskiej i Grudowskiej - przy firmie Pikomp.  Zgodnie z ideą przedsięwzięcia, są to miejsca, w których każdy może podzielić się żywnością lub bezpłatnie poczęstować się produktami przyniesionymi przez innych.

Foodsharing to akcja bardzo popularna na świecie zapobiegająca marnowaniu jedzenia, w której może uczestniczyć każdy, komu nie jest obca idea niesienia pomocy i wsparcia także poprzez dzielenie się jedzeniem, a nie jego marnowanie.

Ważne, żebyśmy dzielili się tym, czym podzielilibyśmy się z najbliższymi nam osobami. Nie pozostawiajmy produktów napoczętych, czy przeterminowanych, a także surowych, wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych. Nie dewastujmy miejsc, które służą nam wszystkim i cieszmy się szacunkiem swoim oraz dawanym innym osobom i rzeczom.

Drodzy Mieszkańcy, piękny jest czas i miejsca, o które dbamy razem. Zachęcamy zatem wszystkich do przynoszenia i pozostawiania w lodówkach niespożytkowanej, a wciąż zdatnej do zjedzenia żywności, którą mogą poczęstować się wszyscy chętni.


 Nowa lodówka Jadłodzielni przy targowisku, ul. Piłsudskiego

Udostępnij na: