Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Bezpłatne badania przesiewowe wad postawy dla uczniów Milanowskich szkół - grafika

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych, przesiewowych badaniach wad postawy dla 600 dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Badania realizowane będą w ramach Projektu „Milanowskie Centrum Usług Społecznych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020 w nawiązaniu do konkursu – z zakresu zdrowia publicznego, w tym: przygotowania i przeprowadzenia świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu badań przesiewowych wad postawy związanych z dysfunkcją kręgosłupa i stóp oraz rehabilitacji leczniczej w gabinecie, dla mieszkańców Milanówka w wieku od sześciu do piętnastu lat.

Wiosna w Milanowskim Promyku - grafika

Wiosenna gazetka świetlicowa Milanowskich Promyczków prezentuje się wspaniale! Dzieciaki swoim talentem malarskim przywołują wiosnę, by już na dobre rozgościła się wśród milanowskich drzew.

Już 17 mln osób korzysta z Internetowego Konta Pacjenta - grafika

Internetowe Konto Pacjenta w niecałe 4 lata od uruchomienia zyskało już 17 mln użytkowników. To bezpieczny i wygodny sposób, by otrzymać e-receptę lub e-skierowanie, sprawdzić historię leczenia, wybrać lekarza czy złożyć zamówienie na EKUZ.

W Milanówku powstaje

Barierą dla osób niesamodzielnych i ich rodzin jest ograniczony dostęp do usług społecznych. Długi czas oczekiwania na bezpłatne usługi zdrowotne oraz wysoki koszt usług prywatnych, trudności z dojazdem czy mała ilość miejsc dostępu do usług specjalistycznych dedykowanych osobom ze spektrum autyzmu to bariery o charakterze strukturalnym i indywidualnym ograniczające udział osób niesamodzielnych w życiu kulturalnym zawodowym i społecznym, pogłębiające wykluczenie społeczne tych osób. Skutkami tych ograniczeń są m.in.  singularyzacja, gorszy stan zdrowia fizycznego i psychicznego czy krótsze życie gorszej jakości - to wszystko w konsekwencji może prowadzić do alienacji i wykluczenia społecznego. Osoby ze spektrum autyzmu w większości wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Wybierzmy Mazowiecką Lady D. i Mazowieckiego Gentlemana D. - grafika

Wyjątkowe osobowości – kobiety i mężczyźni z niepełnosprawnościami, których działalność zachwyca i inspiruje – właśnie takie osoby mogą starać się o tytuły Mazowieckiej Lady D. i Mazowieckiego Gentelmana D. Wyróżnienie można otrzymać w konkursie organizowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Czas na zgłoszenia jest do 30 kwietnia 2023 r.

Nauka języka migowego – od kwietnia rusza elektroniczny nabór wniosków - grafika

  Komunikacja werbalna, czyli słowna, stanowi dla człowieka najbardziej naturalny sposób komunikacji, a rozmowa jest nieodłączną częścią ludzkich kontaktów. Dla osób z zaburzeniami słuchu rozmowa za pomocą słów jest jednak utrudniona, a często wręcz niemożliwa. W takich przypadkach z pomocą przychodzi język migowy. Komunikacja za pomocą gestów wspartych mimiką pozwala skutecznie zastąpić dźwięki. Nauka języka migowego zwiększa możliwości uczestnictwa osób niesłyszących z w życiu społecznym i zawodowym oraz poprawia komfort codziennego życia, w tym funkcjonowanie w otoczeniu domowym.

Ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorcy. Od czego zależy wysokość składki? - grafika

Wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorcy zależy od formy opodatkowania jego działalności. Wpływ na jej kwotę ma również minimalne wynagrodzenie oraz przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, które uwzględnia wypłaty z zysku w IV kwartale roku ubiegłego.

Nowy harmonogram zajęć w Milanowskim Klubie Seniora - grafika

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem zajęć Milanowskiego Klubu Seniora.

Bezpłatna rehabilitacja w gabinecie dla dorosłych mieszkańców Milanówka - grafika

 Centrum Usług Społecznych zaprasza mieszkańców Gminy Milanówek do skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji w gabinecie.

Profilaktyka cukrzycy w Milanowskim Klubie Seniora  - grafika

Profilaktyka cukrzycy w Milanowskim Klubie Seniora Zapraszamy mieszkańców Milanówka do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach Programu profilaktyki cukrzycy” realizowanej przez Europejskie Centrum Szkoleń.