Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckim - grafika

[Aktualizacja z dnia 15.04.2024 - Uzupełnienie o dodatkowe sprawozdania] W związku z potencjalnym zagrożeniem zanieczyszczeniem chlorkiem winylu ujęć wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w wyniku wykrycia skażenia gruntu i wód podziemnych na terenie byłego zakładu MIFAM w Milanówku, w załączeniu przekazujemy Informację Państwowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckiem oraz sprawozdania z badań próbek wody.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji moje IKP  - grafika

 

W aplikacji mojeIKP złożysz już wniosek o EKUZ, a także sprawdzisz, na jakim etapie jest wydanie karty. Można też wystąpić w mojeIKP o elektroniczny certyfikat zastępujący EKUZ.  

„W czasach tak wysoko rozwiniętej technologii powinniśmy z niej korzystać, aby ułatwiać sobie życie. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom z kolejnym projektem. Od teraz w aplikacji mojeIKP będziemy mogli wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego” – wyjaśnia minister zdrowia Izabela Leszczyna

„Coraz więcej Polek i Polaków chce korzystać z rozwiązań e-zdrowia, dlatego systematycznie rozszerzamy zakres funkcji dostępnych w IKP i mojeIKP. Wsłuchujemy się w głos użytkowników i staramy się spełniać ich potrzeby. Dostęp do EKUZ w aplikacji mobilnej to jedno z bardziej oczekiwanych rozwiązań” – zaznacza Tomasz Jeruzalski, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Certyfikat, gdy nie masz przy sobie karty

Możliwość uzyskania certyfikatu zastępującego EKUZ w aplikacji mojeIKP to znaczne ułatwienie dla osób przebywających za granicą, które nagle potrzebują leczenia, a z różnych przyczyn nie mają przy sobie karty. Certyfikat daje prawo do leczenia za granicą na takich samych zasadach jak EKUZ. Działa też wstecz. Zapomniałeś o EKUZ lub ją zgubiłeś? Dzięki aplikacji mojeIKP możesz zawnioskować o certyfikat i otrzymać go na telefon, a potem przesłać placówce, która udzieliła pomocy medycznej.

„Certyfikat zastępujący kartę EKUZ zawsze pod ręką? Teraz to już możliwe. Zastąpiliśmy kolejny dokument papierowy, który musiał mieć podpis i pieczątkę pracownika NFZ, wygodną wersją cyfrową z elektronicznym podpisem. W efekcie, jeśli zapomnieliśmy o EKUZ, eCertyfikat otrzymamy znacznie szybciej, wprost na mojeIKP” –  podkreśla Filip Nowak, prezes NFZ.

Drugą nowością w mojeIKP jest możliwość złożenia wniosku o wydanie EKUZ i sprawdzenia, na jakim etapie realizowania jest twoja karta i kiedy ją otrzymasz. Sprawdzisz też, do kiedy ważna jest Twoja EKUZ.

EKUZ i wyroby medyczne w Internetowym Koncie Pacjenta

Także na Internetowym Koncie Pacjenta (w zakładce „Moje konto”) sprawdzisz, na jakim etapie jest wydanie Twojej karty i kiedy ją dostaniesz. Ale to nie wszystkie zmiany na IKP. Teraz pacjenci mają obecnie dostęp do szczegółowych informacji na temat realizacji e-zleceń na wyroby medyczne i ich naprawy. Wszystkie zlecenia, wraz z informacją o etapie realizacji, szczegółach dotyczących przepisanych wyrobów, ich zakupie oraz kosztach refundacji, znajdują się na IKP w zakładce „Apteczka”.

Przeczytaj też:

https://pacjent.gov.pl/ekuz

https://pacjent.gov.pl/artykul/zasady-leczenia-w-ramach-ekuz

https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/poznaj-mojeikp

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/sprawdz-swoje-wyroby-medyczne

 

ekuz 2024

 

certyfikat ekuz

 

Światowy Miesiąc Wiedzy na temat Autyzmu - grafika

Światowy Miesiąc Autyzmu jest powszechnie obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

„PorozmawiajMY o rodzicielstwie” - bezpłatne zajęcia on-line - grafika

Centrum Usług Społecznych w Milanówku w ramach realizacji działań określonych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w mieście Milanówek na lata 2022-2025, zaprasza Mieszkańców wychowujących dzieci do udziału w zajęciach on-line „PorozmawiajMY o rodzicielstwie”!

Bezpłatna rehabilitacja w gabinecie dla dorosłych mieszkańców Milanówka - grafika

Centrum Usług Społecznych zaprasza mieszkańców Gminy Milanówek do zapisów na  bezpłatną rehabilitację w gabinecie, która będzie realizowana od  marca 2024r.

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne - grafika

  Z myślą o zdrowiu kobiet zachęcamy do zarejestrowania się na bezpłatne badania mammograficzne w Mammobusie

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla mieszkańców Powiatu Grodziskiego - grafika

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku i która złoży stosowne oświadczenie.

Nabór na wolne stanowiska pracy w Domu wspomaganym o charakterze treningowym - grafika

Zarząd Fundacji Radośni w Milanówku w ramach projektu: „Rozwój Usług Społecznych w Gminie Milanówek – Edycja II” oraz utworzenia i prowadzenia „Mieszkania wspomaganego o charakterze treningowym dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na dwa wolne stanowiska Trenera samodzielności w Domu wspomaganym o charakterze treningowym przy ulicy Wylot 6 w Milanówku.