logo przedszkole nr 1

W związku ze zdiagnozowanym przypadkiem zakażenia wirusem COVID-19 w Przedszkolu nr 1 w Milanówku informujemy, że w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym zostały podjęte wszystkie zalecane działania.

7 sierpnia późnym wieczorem pracownik Przedszkola został objęty kwarantanną, z powodu kontaktu z osobami zarażonymi w czasie pobytu na wakacjach.  Sanepid wyznaczył termin testu na czwartek 13 sierpnia. W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków i ich rodzin oraz w celu szybkiego odizolowania osób zagrożonych, Burmistrz Piotr Remiszewski po rozmowie z Dyrektor Przedszkola podjął decyzję o dofinansowaniu wcześniejszego badania dla tej osoby, dzięki czemu zostało ono przeprowadzone już następnego dnia, w sobotę 8 sierpnia.

19 dzieci i 3 pracowników, które były w kontakcie z osobą zarażoną zostały objęte kwarantanną, a 4 osoby zostały objęte nadzorem epidemiologicznym. W dniach 12-13 sierpnia zostaną im przeprowadzone testy na obecność koronawirusa.  

Przedszkole i plac zabaw zostały dodatkowo poddane dezynfekcji w sobotę i niedzielę, a sala w której pracowała osoba zarażona została odizolowana i wyłączona z użytkowania.

Regularna dezynfekcja pomieszczeń przedszkola oraz zabawek jest dokonywana na bieżąco zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Udostępnij na: