Herb Miasta Milanówka

Od początku pandemii miasto realizuje szereg działań, by minimalizować jej skutki odczuwane przez mieszkańców.

Otworzyliśmy punkt szczepień w Milanówku, dzięki któremu część seniorów zaszczepi się bliżej miejsca zamieszkania. Program szczepień jest realizowany zgodnie z określonymi przez rząd założeniami w Centrum Medycznym Corten Medic przy ul. Szkolnej 6 w Milanówku.

Informacje o szczepieniach można uzyskać:

  • pod ogólnopolskim nr. infolinii: 226 020 997,
  • u koordynatora szczepień dla mieszkańców Milanówka

w godz. 8.00-15.00 od poniedziałku do piątku pod nr. 506 797 083 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ośrodek Pomocy Społecznej w Milanówku realizuje rządowy program „Wspieraj Seniora” adresowany do osób powyżej 70 roku życia, polegający na pomocy osobom, które zdecydowały się na pozostanie w domu z związku z pandemią. Seniorzy mogą liczyć zarówno na pomoc w wykonywaniu codziennych zakupów, którą realizujemy dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Milanowskiej Pomocy Sąsiedzkiej, jak i na realizowane przez pracowników OPS, usługi opiekuńcze.

OPS otrzymuje również informacje z systemu informatycznego Ewidencji Wjazdu do Polski o osobach przebywających na kwarantannie i realizuje na rzecz potrzebujących pomoc żywnościową, we współpracy z Bankiem Żywności, Polskim Komitetem Pomocy Społecznej i Polskim Czerwonym Krzyżem.

Urząd Miasta Milanówka przekazuje mieszkańcom maseczki pochodzące z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Można je odbierać od 30.04.2021 w:

  1. Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Kościuszki 16

poniedziałek w godz. 08.00-18.00

wtorek- czwartek w godz. 8.00-16.00

piątek w godz. 8.00-15.00

  1. Straży Miejskiej, ul. Warszawska 32

Czynne całą dobę.


Mamy nadzieję, że stosując się do obowiązujących obostrzeń, ale również wykazując się wrażliwością i troską o drugiego człowieka, uda nam się przezwyciężyć pandemię, ą po jej ustaniu będziemy jeszcze silniejsi i być może nauczymy się lepiej doceniać naszą codzienność.

Udostępnij na: