Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
×
Strona została przetłumaczona automatycznie.
Galerie
Artykuły
Tagi
Suplementacja diety w XXI wieku – moda czy konieczność? - grafika

Przed nami kolejny wykład w ramach „Pakietów edukacyjnych dla mazowieckich seniorów” w Milanówku. Serdecznie zapraszamy na wykład „Suplementacja diety w XXI wieku – moda czy konieczność?”, który odbędzie się we wtorek 9.05.2023 roku o godz. 10:00 w Klubie Seniora przy ul. Królewskiej 64a.

ZUS: pierwsze trzynastki trafią do emerytów przed Wielkanocą - grafika

Pierwsze "trzynastki" trafią do emerytów i rencistów jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Aby otrzymać to świadczenie nie trzeba składać żadnego wniosku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zrobi to automatycznie.

Wykład pn. Czy wiesz dlaczego tyjesz? - grafika

W dniu 21 marca 2023 roku w Milanowskim Klubie Seniora przy ul. Królewskiej 64a odbył się pierwszy  w roku 2023 wykład realizowany w ramach projektu „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich Seniorów”, które otrzymali Milanowscy Seniorzy.

Nowy harmonogram zajęć w Milanowskim Klubie Seniora - grafika

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem zajęć Milanowskiego Klubu Seniora.

Oblicz emeryturę na PUE ZUS - grafika

Nowy kalkulator ZUS pozwala wyliczyć wysokość świadczenia tym, którzy w 2023 roku osiągną wiek emerytalny. Wystarczy, że posiadasz konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Milanowscy Seniorzy mogą korzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora - przydatnej w każdym portfelu seniora 60+ - grafika

Ogólnopolska Karta Seniora (OKS) jest rodzajem karty zniżkowej, która ma na celu poprawę jakości życia osób starszych, zapewnienie im szerszego dostępu do kultury, edukacji, opieki medycznej i innych usług, a także poprawienie ich sytuacji materialnej. Program ten ma ułatwić aktywne uczestnictwo Seniorów w życiu publicznym. OKS jest inicjatywą Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Wydawana jest przez Stowarzyszenie MANKO, wydawcę miesięcznika Głos Seniora, które od 24 lat zajmuje się prowadzeniem działań na rzecz poprawy jakości życia Seniorów w całej Polsce. Wydawana jest ona również w porozumieniu z samorządami. Takie porozumienie o partnerstwie ze Stowarzyszeniem MANKO zawarła także gmina Milanówek w dniu 23 października 2017 roku, wprowadzając tym samym na teren naszej gminy Program „Ogólnopolska Karta Seniora”. Dzięki temu Seniorzy z naszej gminy Kartę Seniora mogą wyrobić nieodpłatnie.

Nowe, wyższe limity dorabiania dla rencistów i wcześniejszych emerytów - grafika

Rosną kwoty graniczne przychodów. Od 1 marca 2023 roku obowiązują nowe limity zarobkowe dla rencistów i emerytów, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego. Będą obowiązywały do końca maja 2023 r. 

Dzień Kobiet w Milanowskim Klubie Seniora - grafika

Świętowanie Dnia Kobiet w Milanowskim Klubie Seniora, to już tradycja. Jak co roku serdecznie zapraszamy Milanowianki do udziału w bezpłatnych warsztatach pielęgnacji i wizażu.

Rada Seniorów Miasta Milanówka – trwa nabór na kadencję 2023-2028 - grafika

Burmistrz Miasta Milanówka ogłosił nabór kandydatów do Rady Seniorów Miasta Milanówka na kadencję 2023-2028. Do 10 marca 2023 r., organizacje pozarządowe działające na rzecz lub zrzeszające seniorów oraz grupy seniorów zamieszkałych na terenie Miasta, mogą zgłaszać swoich kandydatów.