Logo Żurawie Powiatu

23 lutego 2024 roku (piątek), podczas uroczystej V Gali Aktywności Lokalnej poznamy laureatów nagrody „Żurawie Powiatu Grodziskiego 2023”. Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie www.zurawie.org.pl, a także na Facebooku. Partnerem gali jest Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

 


 

„Żurawie Powiatu Grodziskiego” to nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Europa i My, która ma na celu  promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa roku, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej oraz Wydarzenie społeczne roku!

ZAPOWIEDŹ GALI: https://youtu.be/UOMjhephVWU

To już piąta edycja nagrody, którą zapoczątkowaliśmy w 2019 roku – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Nieustannie wzrusza, dodaje wiary w ludzi i pokazuje, że wokół nas dzieje się dużo dobra. Jeśli wydaje komuś, że jest inaczej, to zapraszam do obejrzenia przebiegu naszego wydarzenia i poznania tych, którzy często nierozpoznawalni aktywnie działają na rzecz innych – dodaje.

Dotychczas laureatami Żurawi Powiatu Grodziskiego zostali: w kategorii Społecznik roku: Agata Trzop-Szczypiorska (2019), Karolina Zaremba (2020), Danuta Dubielecka (2021); w kategorii Wolontariusz roku: Anna Krysiak (2019), Elżbieta Pokropek i Wolontariusze Domu Pomocy Społecznej  w Izdebnie Kościelnym i Grodzisku Maz. (2020), Tomasz Olczak (2021); w kategorii Organizacja pozarządowa roku:  Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Malwa Plus” (2019), Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Grodzisk Maz. i Jaktorów, Stowarzyszenie  „Związek Podkowian” (2020), Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach (2021); w kategorii Firma przyjazna społeczności lokalnej: Lajk Taxi (2019), Kwazar Corporation sp. z o.o. (2020) oraz Piekarnia i cukiernia Janusz Witaszczyk (2021).

V Gala Aktywności Lokalnej odbędzie się 23 lutego 2024 (piątek) o godz. 17:00. wydarzenie odbędzie się online na stronie zurawie.org.pl, na Youtube (GTV Twoja okolica) oraz Facebook’u Stowarzyszenia Europa i My.

Podczas wydarzenia wystąpią: Azaryan/ Bartosiewicz oraz Kuba Jurzyk!

2024.02.20 gala zurawie

Udostępnij na: